Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64129.52
3.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3077.3
5.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.52
19.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.2
5.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

FIFA Dünya Kupası’nın İlk Blok Zinciri Sponsoru: Algorand!

Blok zinciri Algorand (ALGO), FIFA ile sponsorluk ve teknik ortaklık anlaşması imzaladı.

Clock
Paylaş
FIFA Dünya Kupası’nın İlk Blok Zinciri Sponsoru: Algorand!

Algorand, FIFA Dünya Kupası’nın ilk resmi blok zinciri sponsoru oldu. Proof-of-stake algoritmasını kullanan blok zinciri Algorand, FIFA’nın resmi bir cüzdan oluşturmasına ve bir dijital varlık stratejisi geliştirmesine yardımcı olacak.

Blok zinciri ağı Algorand (ALGO), FIFA ile bir sponsorluk ve teknik ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşma, 2 Mayıs Pazartesi günü açıklandı. Algorand, kasım ve aralık aylarında Katar’da düzenlenecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası için Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinde destekçi olacak.

728×90 muhabbit - FIFA Dünya Kupası'nın İlk Blok Zinciri Sponsoru: Algorand!300x250 muhabbit - FIFA Dünya Kupası'nın İlk Blok Zinciri Sponsoru: Algorand!

Bununla birlikte Algorand, 2023 yılında Avustralya ve Yeni Zelanda’da düzenlenecek olan FIFA Kadınlar Dünya Kupası‘nın da resmi sponsoru olacak.

Algorand, FIFA’nın blok zinciri ve kripto paralarla ilgili her projesine öncülük edebilir. FIFA’nın dijital varlık stratejisi geliştirmesine, NFT koleksiyonu oluşturmasına, bir token çıkarmasına ve bir kripto para cüzdanı oluşturmasına muhtemelen Algorand yardımcı olacak.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, ortaklıktan çok memnun olduğunu söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“FIFA, sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi gelir modelleri arıyor. Algorand ile yaptığımız ortaklığın uzun vadeli olacağını ve verimli geçeceğini düşünüyorum.”

Algorand, FIFA ile sponsorluk anlaşması sağlayan ilk kripto para şirketi değil. Kripto para borsası olan Crypto.com, 2022 Mart ayında 2022 Dünya Kupası için resmi kripto para borsası sponsoru oldu. İşin ilginç yanı ise; FIFA 2022 Dünya Kupası Katar’da gerçekleşecek. Ancak Katar’da kripto paralar yasaklandı. Buna rağmen FIFA, kripto paralarla ilgili işler yapan firmalarla sponsorluk anlaşması yapmaya devam ediyor.

FIFA, bunun gerçekten bir sorun olacağını düşünmüyorsa yaptığı sponsorluk anlaşmalarını gerçekten uzun vadeli düşünüyor olabilir.

Dünya kupası dört yılda bir düzenlenen bir müsabakadır ve en son Rusya’da gerçekleşti. FIFA Dünya Kupası dünyanın en çok izlenen spor etkinliklerinden biridir. 2018 Dünya Kupası 3,2 milyardan fazla insan tarafından izlendi. Dünya nüfusu 7 milyar olarak tahmin ediliyor. Neredeyse dünyanın yarısından fazlası Dünya Kupası maçlarını izliyor. Fransa ile Hırvatistan arasındaki 90 dakikalık finali ise yaklaşık 1,1 milyar kişi canlı olarak izledi.

Kripto para şirketleri olan ve aynı zamanda FIFA’ya sponsor olan Algorand ve Crypto.com Katar’da kripto paraların yasaklanmış olmasını önemsemiyor olabilir. Çünkü bu sponsorluk anlaşması sayesinde dünyanın yarısına kendi markalarını göstermiş olacaklar.

Algorand Miami Muhabbit 1 - FIFA Dünya Kupası'nın İlk Blok Zinciri Sponsoru: Algorand!

Algorand Nedir?

MIT profesörü Silvio Micali tarafından Haziran 2019’da başlatılan Algorand, herkesin üzerinde işlem yapabileceği yani açık kaynaklı bir blok zinciridir. Algorand; blok zinciri içerisinde, aynı anda daha güvenli, hızlı ve merkeziyetsiz olmak için oluşturulmuş bir ağdır. 

Algorand ödeme odaklı bir ağ olarak hizmet vermek istiyor. Algorand, saniyede 1.200’den fazla işlemin (TPS) işlenmesi ve beş saniyeden daha kısa sürede işlem onayını sağlayabiliyor.

Algorand, bir proof of stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanıyor. Doğrulayıcı ödüllerini kendi yerel kripto para birimi olan “ALGO” ile dağıtıyor. 

İlginizi çekebilir: Proof of Stake (PoS) Nedir?

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar