Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51527.15
0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3041.38
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.85
1.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.5
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Filecoin Scam Mi? Justin Sun Filecoin Ekibini Topa Tuttu!

Attığı tweet ile an itibarıyla gündeme oturan Justin Sun, dün borsalarda işleme başlayan ve inanılmaz fiyat hareketleri geçrekleştiren Filecoin’i eleştirdi.

Clock
Paylaş
Filecoin Scam Mi? Justin Sun Filecoin Ekibini Topa Tuttu!

Filecoin scam mi? Justin Sun, Filecoin ekibini adeta topa tuttu.

Attığı tweet ile an itibarıyla gündeme oturan Justin Sun, dün borsalarda işleme başlayan ve inanılmaz fiyat hareketleri geçrekleştiren Filecoin’i eleştirdi.

Binance BannerBinance Banner

Ekibin 1.5 Milyon adet FIL sattığını belirten Justin Sun, tepe fiyattan bu rakamın 300 Milyon $ ettiğini belirtti. An itibarıyla fiyatın yüzde 70’ten fazla düştüğünü de belirten Sun, fiyatın 60 $’ın altına gittiğinin altını çizdi.

“Ne kadarlık bir satış yaptınız?” sorusunu ekibe yönelten Sun, SEC’i göreve çağırdı.

Görselleri Paylaştı

Attığı tweet ile birlikte önemli görseller de paylaşan Justin Sun, Huobi’ye 800.000 adet FIL’in ekip tarafınından transfer edildiğini iddia etti.

Ekibin elindeki tüm fonları borsalar aracılığıyla sattığını belirten Sun, ABD’li yatırımcıların da bu durumdan zarar gördüğünü, bu sebeple SEC’in müdahalesinin gerekliliğini vurguladı.

Dün Borsalarda Listelendi

Dün akşam saatlerinde kripto para borsalarında listelenmeye başlayan Filecoin yukarı ve aşağı yönde sert hareketleri ile dikkatleri üzerine topladı.

Borsalardaki fiyat farkının zirvede olduğu Filecoin, “short” pozisyon açma imkanı sunan FTX’te 45 $ seviyelerinde iken, Huobi ve Binance’te 120 $ seviyelerinde bulunuyordu.

Transfer onay sürelerinin oldukça uzun olması sebebiyle borsalar arası transferin anlık olarak pek de mümkün olmadığı Filecoin, oldukça uzun zamandır piyasaya çıkmayı bekliyordu. ICO döneminden kalma bir coin olan FIL, bir türlü mainnet aktivasyonunu tamamlayıp piyasaya çıkamamıştı.

Sizce türev işlemler ile “short”lama imkanı kripto para fiyatlarını olumsuz yönde etkiliyor mu?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar