Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59073.83
4.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3340.21
2.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.04
1.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413
3.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Filipinler’in Bankacılık Devinden Kripto Para Hamlesi Geldi!

Banka, mobil uygulamasında kripto para birimi işlemlerini kolaylaştıran ülkedeki ilk evrensel banka olmak için harekete geçti.

Clock
Paylaş
Filipinler’in Bankacılık Devinden Kripto Para  Hamlesi Geldi!

Filipinler Birlik Bankası ( Unionbank ), mobil uygulamasında kripto para birimi işlemlerini kolaylaştıran ülkedeki ilk evrensel banka olmak için harekete geçti.

Banka, üçüncü taraf bir cüzdana sahip olma ihtiyacını ortadan kaldırarak, kullanıcıların doğrudan bankacılık uygulamasından Bitcoin gibi kripto para birimleri alıp satabileceklerini söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Konu ile ilgili olarak yapılan bir açıklamada Unionbank, blockchain teknolojisnin bankacılığın geleceğine güç verecek bir teknoloji olduğu belirtildi. Bankanın dijital varlık başkanı Cathy Casas, yeni girişim hakkında şu açıklamada bulundu:

“Kripto para biriminin birçok müşterinin, özellikle de genç neslin hâlihazırda aradığı hizmetlerden biri olduğunun ve bu talebin pandemi tarafından hızlandığının farkındayız. Bu nedenle adımlarımızı ona göre atacağız.”

Filipinler özelinde yönetilen varlık miktarına göre ilk 10 bankadan biri olan Unionbank, kendisini şimdiden kripto para dostu bir kurum olarak konumlandırmış durumda. 

Yaklaşık bir yıl önce, kripto para birimleri için bir saklama hizmetini deneme hazırlıklarını duyurdu ve bu yılın ocak ayında banka, kripto para ticaretini kolaylaştıracak bir plan açıkladı.

sri lanka

Unionbank, yeni borsa işlevinin başlangıçta bankacılık uygulamasının rastgele önceden seçilmiş kullanıcılarına sunulacağını açıkladı. Ancak banka kısa süre içinde de daha geniş bir kullanıma geçmeyi hedefleyeceğini dile getirdi.

Bankanın kıdemli başkan yardımcısı, teknoloji ve operasyonlardan sorumlu başkan ve dönüşümden sorumlu başkanı olan Henry Aguda ise şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para adımı sadece bankanın geleceğe daha hazır olmasını sağlamamıza yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kripto para kullanan müşterilerimizin ihtiyaçlarına da hizmet edebiliyoruz.”

NFT ve Metaverse Adımı Da Gelecek

Üst düzey yönetici, uygulama içi kripto para değişim özelliğinin, bankanın metaverse girmeye hazırlanırken üzerinde çalıştığı projeler arasında olduğunu da sözlerine ekledi. Bankanın ayrıca aynı doğrultudaki bir diğer girişimi ise nisan ayında duyurulan NFT oyunu Art of Dreams ile yapılan ortaklıktı. Bunun yanında banka ayrıca önümüzdeki aylarda bir Metaverse merkezi de başlatmayı planlıyor.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Filipinler’deki bazı dijital bankaların platformları hâlihazırda kripto varlıkları için alım satım seçenekleri sunarken, Unionbank bunu uygulayan ilk büyük geleneksel banka konumunda olacak. Banka, tüm bu işlemleri ise lisanslı bir şekilde yapacağını belirtiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar