Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65275.16
1.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3151.85
2.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.4
6.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.2
2.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Finans Danışmanları: Kripto Para Sahibi Sayısında Yüzde 60 Oranında Artış Olacak!

Kripto paraya dair danışmanlık veren Amerikalı finans danışmanlarının sayısının 2022 sonuna kadar ikiye katlanmasının beklendiği ifade ediliyor

Clock
Paylaş
Finans Danışmanları: Kripto Para Sahibi Sayısında Yüzde 60 Oranında Artış Olacak!

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) kripto paralara dair danışmanlık hizmeti sağlayan finans uzmanlarının sayısının 2022 sonuna dek ikiye katlanması bekleniyor.

Arizent Research’ün 2022 tahminlerini ortaya koyduğu araştırmaya göre kripto para sahibi danışan sayısı da bu yılın sonuna kadar %60 oranında artış gösterecek.

728×90 muhabbit - Finans Danışmanları: Kripto Para Sahibi Sayısında Yüzde 60 Oranında Artış Olacak!300x250 muhabbit - Finans Danışmanları: Kripto Para Sahibi Sayısında Yüzde 60 Oranında Artış Olacak!

İlginizi çekebilir: Blockchain nedir?

153 Amerikan finans uzmanının katıldığı araştırmaya göre danışanların kripto paralara yönelik ilgisi piyasadan bağımsız olarak hızla artmaya devam ediyor. Kripto paraların yatırım çevrelerindeki en büyük trend haline geldiğini belirten araştırma bu popülaritenin bankalar için yeni bir tehdit anlamına geldiğinin de altını çiziyor.

10 bankadan yalnızca 4’ü geleneksel kredi kartlarına yaptıkları yatırımın önümüzdeki 3 yılda artacağını öngörüyor. Bu durumun sebebi kredi kartlarına rekabet yaratan PayPal ve Venmo gibi dijital para ödeme alternatiflerinin popülerliği olabilir.

Araştırma olası bir “dijital dolar” üretiminin de geleneksel bankacılık sistemine yönelik bir tehdit olarak görüldüğünü ifade ediyor.

kripto paralar 901x600 - Finans Danışmanları: Kripto Para Sahibi Sayısında Yüzde 60 Oranında Artış Olacak!
Kripto para birimleri bir arada.

Teknoloji firmaları finans sektörüne tehdit oluşturuyor

Araştırmanın bir diğer bulgusu ise büyük teknoloji firmalarının finans sistemlerine yönelik ilgisindeki büyük artış ve bu artışın bankacılık ve sigorta sektörleri üzerinde yarattığı endişe. Araştırmaya göre her 10 dijital sigortacılık şirketinden 6’sı, büyük teknoloji firmalarını potansiyel bir tehdit olarak görüyor.

Bankaların ise %47’si büyük teknoloji şirketlerinin sektör için önümüzdeki üç sene içerisinde büyük bir rekabet oluşturacağının altını çiziyor. Bu noktada yerel bankalar rekabetten en çok endişelenen grup olarak dikkat çekiyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar