Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65502.23
1.75%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3159.99
2.90%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.67
3.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.7
0.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Finlandiya, Baskınlardan Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Sattı!

Finlandiya, bu zamana kadar baskınlardan topladığı kripto paraları sattı.

Clock
Paylaş
Finlandiya, Baskınlardan Ele Geçirdiği Bitcoin’leri Sattı!

Finlandiya, kripto para baskınları sırasında ele geçirdiği Bitcoin’leri sattığını açıkladı.

Gümrük Dairesinin 21 Temmuz 2022 Perşembe günü e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, ülkenin yaz aylarında 1.889,1 Bitcoin (47,5 milyon dolar) sattığı belirtildi. Uyuşturucu baskınlarında ele geçirilen kripto paralar mahkeme kararı sonrası yasal olarak devlete hibe edilmişti.

728×90 muhabbit - Finlandiya, Baskınlardan Ele Geçirdiği Bitcoin'leri Sattı!300x250 muhabbit - Finlandiya, Baskınlardan Ele Geçirdiği Bitcoin'leri Sattı!
finlandiya 1200x600 - Finlandiya, Baskınlardan Ele Geçirdiği Bitcoin'leri Sattı!

Finlandiya elindeki Bitcoin’leri geçen sene satmış olsaydı 130 milyon dolar değerindeydi ancak ülke satış için bir teşebbüs göstermedi.

Baskınlarda ele geçirilen kripto paraların birçoğu 2018 yılından önceki baskınlarda toplandı. Yetkililer, toplanan kripto paralar ile ne yapılacağına uzun süre karar veremedi.

Finlandiya, dijital varlıkları fiat para birimine çevirmek için ihale yaptı

Ülkenin gümrük dairesi dijital varlıkların para birimine dönüşmesi için 2021 Temmuz ayında komisyoncular için bir ihale başlattı. İhale, 2022 Nisan ayında sonuçlandı ve Gümrük, dijital varlıkları satacağı iki komisyoncu şirketi seçti.

Baskınlardan ele geçirilen kripto paraları ilk satan ülke 2014 yılında ABD hükümeti olmuştu. Sonrasında ise diğer ülkeler de suç odaklı baskınlarda ele geçirdiği kripto paraları satmaya başladı.

Finlandiya Gümrük Dairesi, hala mahkeme kararını bekleyen 90 Bitcoin ve açıklanmayan miktarda diğer kripto para birimlerini elinde tutuyor.

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Kimdir Haberleri için: Kimdir Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar