BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Fiyat Analizi No 3: XRP

Draco’dan Fiyat Analizleri serimizin ikinci kısmında XRP’yi ağırlıyoruz.

Yayın:

-

xrp

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin, kripto piyasasında herkesin yakından tanıdığı ve yaptıkları işbirlikleri ile adından daima söz ettiren Ripple (XRP). Kripto para piyasasını biraz takip edenler Ripple’ın farklı dinamikleri olduğunu bilirler. Her zaman diğer coinlerle korele bir şekilde hareket etmez veya yapacağı hareketi çok yavaş veya çok hızlı yapar. Kısacası tam anlamıyla kestirilemeyen bir kripto paradır kendisi.

Aslında yukarıda kestirilmesi zor bir coindir dedim ama büyük zaman diliminde baktığımızda ne kadar güzel hareketler yaptığını görebiliyoruz. Destek ve direnç noktaları çok güzel bir şekilde çalışmış. Ancak tek sorun bazı destek ve direnç bölgelerinin büyüklüğünün fazla olması veya bu bölgelerdeyken yaptığı fitiller. Bazı durumlarda destek ve direnç bölgeleri büyük alanlar olabilmektedir. Bunu da şu şekilde aşabiliriz, büyük bir zaman diliminde bir destek veya direnç bölgesi çok büyük bir fiyat aralığındaysa grafiği daha küçük bir zaman dilimine alın ve o zaman dilimindeki destek direnç bölgelerine bakın. Böylece ilk baştaki o büyük alanın  içindeki destek direnç bölgelerini bulmuş olursunuz ve bu size işleme girmek için daha iyi bir görüş sunar.

Birkaç gün önceki ani düşüş 0,20 dolar desteğinde durdu ve şuan o destekten tepki almış durumdayız. Ayrıca tepki almak ile trend dönüşü farklı şeylerdir bunları karıştırmamak gerekir. Grafiğe baktığınızda ilk anda “bu destekten tepki almışsa ilk dirence kadar gitmesi gerekir.” diyebilirsiniz, evet böyle düşüşlerde genelde kırdığı dirençleri retest yapa yapa bir düşüş görülür. Ancak yukarda gördüğünüz grafik büyük bir zaman diliminde çizildiği için net bir yer bulmak için daha düşük zaman dilimlerine bakmak gerekir. Şuan daha düşük zaman dilimindeki grafikleri incelemeyeceğiz. Ama yazının ilerleyen bölümlerinde her kripto parayı daha düşük zaman diliminde daha detaylı olarak inceleyeceğiz.

Düşüş Trendi

Son olarak 10 şubattan sonraki yaşanan düşüş trendini net bir şekilde görüyorsunuzdur. Şuan için bu trendin sonlandığına dair bir işaret bulunmamakta. Yeni bir “higher high (HH)” ve “higher low (HL)” yaparsa o zaman bir yükseliş trendinin başladığını düşünür ve ona göre hareket ederiz.

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kriptopara yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

İnceleme için Draco’ya teşekkür ederiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum’un İşlem Ücretleri %75 Oranında Düştü!

Ethereum’un işlem ücreti, ağ etkinliğinin azalması ile birlikte düşüşe geçti.

Yayın:

-

Ethereum'un

Ethereum’un işlem ücreti, ağda yaşanan tıkanıklıkların bir nebze azalması ile birlikte düşüş gösterdi.

EthGasStation’a göre, Çarşamba günü ortalama gas ücreti 30-40 Gwei arasında gidip geliyordu.

Bu durum iki aydan fazla bir süreden sonra, 140 Gwei’lere kadar çıkan işlem ücretlerinden sonra gerçekleşti. Örnek olarak standart bir Ethereum işlemi dikkate alındığında, ortalama işlem maliyeti yaklaşık 1 $ seviyelerinden 0.25 $ seviyelerine kadar gerilerdi. Gerileme, ortalama işlem ücretlerine 15 $ gibi bir fiyat ödeyen DeFi kullanıcıları için ise çok daha hissedilebilir bir halde.

Ağ Etkinliği Azalıyor

Etherscan’in paylaştığı verilere göre, bu durum birkaç gün önce işlem sayısındaki kademeli bir düşüş ile başlayan trendin bir parçası olarak görülüyor.

Toplam gas kullanımı ve token transfer sayısı, toplam işlem sayısından daha az görünmesine rağmen, ciddi bir anlamda azalmadı. Bu, DeFi işlemlerindeki düşüşün, Ponzi şeması olduğu iddia edilen Tethet ve Forsage ile ilgili işlemlerin listenin tepesinde olduğu için ağ rahatlamasının çoğunu oluşturduğu düşünülebilir.

Etherscan verilerinin Çarşamba günü verilerini henüz içermediğini belirtmemiz gerek. Bu da gas ücretlerinin ani düşüşünün sebebini neyin tetiklediğini saptamayı zorlaştırıyor.

Ethereum topluluğu, blok boyutunda Ethereum gas liminiti Haziran ayında %25 kadar arttırdı. Talep çok yükseklerde olduğu için bu durum, tıkanıklığı hafifletmek için pek yeterli olmadı.

Daha öncelerde bildirdiğimiz gibi, Ethereum’un oldukça değişken bir gas talebi mevcut. Fiyatlar yüksek olduğunda, blockchain oyun endüstrilerindeki gibi daha düşük değerli işlemler düşme eğilimi gösterir.

Bazı yorumcuların belirttiği gibi tıkanıklık, yeni kullanıcıların Ethereum DApps ve DeFi’de belirsiz hareketler ile işlem yapmaları gibi durumlar dolayısıyla yaşandı.

Bildiğiniz üzere, geçtiğimiz günlerde Ethereum 2020 senesinin en yüksek seviyelerine çıktı. Bu seviye ile beraber işlem hacmi çok yükseldi ve ağ hareketliliği çok arttı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.