Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61284.36
7.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3320.05
2.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.75
-1.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.9
3.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Fiyat Analizi No 3: XRP Yorumu 10 Mart 2020

Draco’dan Fiyat Analizleri serimizin ikinci kısmında XRP’yi ağırlıyoruz.

Clock
Paylaş
Fiyat Analizi No 3: XRP Yorumu 10 Mart 2020

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin, kripto piyasasında herkesin yakından tanıdığı ve yaptıkları işbirlikleri ile adından daima söz ettiren Ripple (XRP). Kripto para piyasasını biraz takip edenler Ripple’ın farklı dinamikleri olduğunu bilirler. Her zaman diğer coinlerle korele bir şekilde hareket etmez veya yapacağı hareketi çok yavaş veya çok hızlı yapar. Kısacası tam anlamıyla kestirilemeyen bir kripto paradır kendisi.

Binance BannerBinance Banner

Aslında yukarıda kestirilmesi zor bir coindir dedim ama büyük zaman diliminde baktığımızda ne kadar güzel hareketler yaptığını görebiliyoruz. Destek ve direnç noktaları çok güzel bir şekilde çalışmış. Ancak tek sorun bazı destek ve direnç bölgelerinin büyüklüğünün fazla olması veya bu bölgelerdeyken yaptığı fitiller. Bazı durumlarda destek ve direnç bölgeleri büyük alanlar olabilmektedir. Bunu da şu şekilde aşabiliriz, büyük bir zaman diliminde bir destek veya direnç bölgesi çok büyük bir fiyat aralığındaysa grafiği daha küçük bir zaman dilimine alın ve o zaman dilimindeki destek direnç bölgelerine bakın. Böylece ilk baştaki o büyük alanın  içindeki destek direnç bölgelerini bulmuş olursunuz ve bu size işleme girmek için daha iyi bir görüş sunar.

Birkaç gün önceki ani düşüş 0,20 dolar desteğinde durdu ve şuan o destekten tepki almış durumdayız. Ayrıca tepki almak ile trend dönüşü farklı şeylerdir bunları karıştırmamak gerekir. Grafiğe baktığınızda ilk anda “bu destekten tepki almışsa ilk dirence kadar gitmesi gerekir.” diyebilirsiniz, evet böyle düşüşlerde genelde kırdığı dirençleri retest yapa yapa bir düşüş görülür. Ancak yukarda gördüğünüz grafik büyük bir zaman diliminde çizildiği için net bir yer bulmak için daha düşük zaman dilimlerine bakmak gerekir. Şuan daha düşük zaman dilimindeki grafikleri incelemeyeceğiz. Ama yazının ilerleyen bölümlerinde her kripto parayı daha düşük zaman diliminde daha detaylı olarak inceleyeceğiz.

Düşüş Trendi

Son olarak 10 şubattan sonraki yaşanan düşüş trendini net bir şekilde görüyorsunuzdur. Şuan için bu trendin sonlandığına dair bir işaret bulunmamakta. Yeni bir “higher high (HH)” ve “higher low (HL)” yaparsa o zaman bir yükseliş trendinin başladığını düşünür ve ona göre hareket ederiz.

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kriptopara yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

İnceleme için Draco’ya teşekkür ederiz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar