Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59998.98
3.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3195.66
2.51%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.17
1.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.1
0.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Coinbase, Fransa Regülatörü AMF’den Onay Aldı!

ABD merkezli Coinbase, kendi ülkesindeki düzenleyici belirsizlikler devam ederken, Fransa’dan aldığı VASP kaydı ile bir yandan Avrupa’daki varlığını da sağlama alıyor.

Clock
Paylaş
Coinbase, Fransa Regülatörü AMF’den Onay Aldı!

Fransa finans regülatörü Autorite des Marches Financiers (AMF), kripto para borsası Coinbase’e sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) onayı verdi. Borsanın bu sayede önemli bir Avrupa pazarı olan Fransa’da genişlemesinin önü açıldı.

Coinbase bugün yaptığı açıklamada; onaylı hizmet sağlayıcısı kaydının, şirketlerine dijital varlıkların velayetini sunmasına, dijital varlıkları yasal ihalede satın almasına ya da satmasına, dijital varlıkların diğer dijital varlıklara karşı alım satımına ve dijital varlık ticaret platformu işletmesine olanak tanıyacağını söyledi.

728×90 muhabbit - Coinbase, Fransa Regülatörü AMF'den Onay Aldı!300x250 muhabbit - Coinbase, Fransa Regülatörü AMF'den Onay Aldı!

Fransız düzenleyiciler, diğer Avrupa ülkeleri gibi, kripto para ve blok zincir gibi yenilikçi teknolojilerin gelişimini takip etmeye çalışıyor. Özellikle inovasyona yönelik atılan bu adımlar, ödeme sistemlerini geliştirme ve aynı zamanda tüketicilerin güvenliğini sağlama amacını taşıyor.

Kripto şirketleri MİCA yasası ile AB’deki bir ülkeden aldıkları kayıtla tüm AB ülkelerinde hizmet sunabilecek

Avrupa Birliği, kripto varlık şirketlerinin faaliyet göstermesi için bir çerçeve oluşturacak olan Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesini hayata geçirmeye çalışıyor. MiCA düzenlemesi altında, kripto şirketleri her AB pazarında ayrı ayrı kayıt yaptırmak yerine, VASP lisanslarını bir ülkeden alarak, diğer ülkelerde de hizmet sunabilecek ve bu hizmetleri AB genelinde genişletebilecek.

ABD merkezli Coinbase, kendi ülkesindeki düzenleyici belirsizlikler devam ederken, Fransa’dan aldığı VASP kaydı ile bir yandan Avrupa’daki varlığını da sağlama alıyor.

SEC bilindiği üzere birçok kripto para borsasına dava açtı. Bunlardan biri olan Coinbase, mali düzenlemelere uyumlu olmaya çalıştığını belirterek, SEC’nin iddialarına tepki gösterdi. Ayrıca SEC’nin net kurallar koymak yerine şirketleri yaptırım yoluyla düzenlemeye çalıştığını ve buna bir son verilmesi için ABD’de kripto paralar için yeni kurallar getirilmesi gerektiğini belirtti.

İlginizi çekebilir: Coinbase, 2024’teki ABD Seçimleri için Endüstriden 78 Milyon Dolarlık Bütçe Topladı

Coinbase ayrıca, 2024 Kasım ayında yapılacak olan ABD Başkanlık seçimleri için kripto endüstrisinden birçok önemli isim ve şirketle beraber, kripto yanlısı bir adayın seçilebilmesi için 78 milyon dolarlık bir bütçe topladıklarını duyurdu. Coinbase ve bütçeye destek olan kripto para savunucuları, seçimleri ne derece etkiler belli değil, ancak kripto karşıtı politika yapıcılar ve düzenleyici baskılar, hız kesmeden devam ediyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar