Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66339.99
-0.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3207.59
0.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.49
-1.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.3
2.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Fransa Yetkisiz Kripto Para Platformlarını Uyardı!

Fransa, yatırımcıları yetkisiz hizmet veren platformlara karşı uyardı!

Clock
Paylaş
Fransa Yetkisiz Kripto Para Platformlarını Uyardı!

Fransız Borsa Kurumu Autorité des Marchés Financiers (AMF) yatırımcıları yetkisiz kripto para hizmetleri konusunda uyardı.

Autorité des Marchés Financiers’in (AMF) 1 Ekim’de yayımladığı yetkisiz kripto para hizmetleri adı altında hizmet veren platformlar listesinde tam 12 Forex platformu ve kripto para birimleriyle alakalı hizmet veren 4 internet sitesi bulunuyor.

728×90 muhabbit - Fransa Yetkisiz Kripto Para Platformlarını Uyardı!300x250 muhabbit - Fransa Yetkisiz Kripto Para Platformlarını Uyardı!

Hem AMF hem de İhtiyati Denetim ve Çözüm Otoritesi (ACPR) kurumu yetkisiz platformlara savaş açmakla beraber, özellikle yatırımcılara bu hizmeti verdiğini iddia eden şirketleri veya kişileri iyi takip etmeleri konusunda uyarıda bulundular.

AMF’nin bu uyarısı, Paris merkezli türev fon yöneticisi Melanion Capital’ın Ağustos ayında Bitcoin EFT’sini başlatmasından kısa bir süre sonra geldi. Melanion şirketinin CEO’su Jad Comair, fonun AMF tarafından onaylanma sürecinin “Bitcoin ve bu tür yatırım ürünlerindeki hassasiyetler ve politikalar sebebiyle üstesinden gelinmiş bir zorluk” olduğunu belirtti.

Dünya Çapındaki Çoğu Yetkili Kripto Paralar Hakkında Endişe Duyuyor!

Dünya çapındaki çoğu yetkili son zamanlarda düzenlenmemiş kripto para hizmetleriyle ilgili endişelerini ve uyarılarını devamlı dile getiriyorlar. Geçtiğimiz yaz ise Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu vatandaşlarına, sadece lisanslı firmaları tercih etmeleri gerektiği konusunda uyarı yapmıştı.

Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu’nun 2021 yılının ilk 6 ayını kapsayan bir raporunda ise Avustralyalı yatırımcıların kayıplarının en az yarısının kripto para dolandırıcılığının oluşturduğu belirtiliyor.

Dünya çapında bu tarz dolancılarıcılıkların önüne geçilmesi için çeşitli düzenlemeler ve uyarılar sıklıkla yapılıyor. Yine Avrupa’ya dönecek olursak, Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, kripto paraların ve dijital varlıkların yarattığı risk sebebiyle Avrupa ülkelerini, kripto para düzenlemesine ağırlık vermesi gerektiği konusunda zaten daha önceden uyarmıştı.

Uyarıların yatırımcılara ne gibi etki göstereceğini zamanla göreceğiz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar