Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64725.43
0.80%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3100.35
0.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.63
3.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.7
1.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX, Avrupa ve Orta Doğu’daki Müşterileri İçin FTX Europe’un Kurulduğunu Duyurdu!

Yeni platformun merkezi ise İsviçre’de olacak.

Clock
Paylaş
FTX, Avrupa ve Orta Doğu’daki Müşterileri İçin FTX Europe’un Kurulduğunu Duyurdu!

Kripto para borsası FTX, bugün (07.03.2022) yaptığı açıklamada Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CySEC) tarafından onay aldıktan sonra Avrupa’ya genişleyeceğini duyurdu.

728×90 muhabbit - FTX, Avrupa ve Orta Doğu’daki Müşterileri İçin FTX Europe’un Kurulduğunu Duyurdu!300x250 muhabbit - FTX, Avrupa ve Orta Doğu’daki Müşterileri İçin FTX Europe’un Kurulduğunu Duyurdu!

Şirket yaptığı basın açıklamasında, ürünlerini Avrupa Ekonomik Alanında (AEA) pasaporta uygun ve lisanslı bir yatırım firması aracılığıyla Avrupalı müşterilerine sunmayı planlıyor. Yeni platformun merkezi ise İsviçre’de olacak.

FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried şu açıklamayı yaptı:

Büyümeye devam ederken, girdiğimiz her pazarda uygun şekilde lisanslanma ve düzenlemeye tabi olma fırsatlarını sürekli olarak arıyoruz. İnsanların güvenli bir ortamda kripto para ticareti yapması için Avrupa genelinde çeşitli ülkelerdeki düzenleyicilerle etkileşime geçeceğiz.

FTX’in büyüme planları hızlı bir şekilde devam ediyor. Şubat 2022 ortasında kripto paraların benimsenmesini artırmak amacıyla bir oyun birimi kurmuştu. Daha öncesinde ise FTX, kendi değerlemesini 32 milyar dolara yükselten bir yatırım turunda 400 milyon dolarlık fon toplamıştı. Bu son finansman duyurusu, şirketin ABD’deki merkezi FTX.US’ın 400 milyon dolarlık fonla 8 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını açıklamasından sonra geldi.

ftxus - FTX, Avrupa ve Orta Doğu’daki Müşterileri İçin FTX Europe’un Kurulduğunu Duyurdu!
ftx us

Bu arada FTX’in ABD merkezi FTX.US, kullanıcı tabanını 1 milyona çıkardıktan ve kendi hisse senedi için alım satım özelliği ekledikten sonra finans basınının dikkatini çekti.

Özellikle ayırdıkları pazarlama bütçesinin bu başarıda rol oynadığı düşünülüyor. FTX.US, Miami Heat stadyumunun isim haklarına sahip aynı zamanda Major League Baseball’un resmi kripto para borsası sponsorudur.

Daha fazla FTX haberi için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar