Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66439.69
0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3612.92
1.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.86
-1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.2
0.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX, Bybit’e Dava Açtı!

Clock
Paylaş
FTX, Bybit’e Dava Açtı!

Geçtiğimiz yıl FTX’in, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmasından hemen önce Bybit’in tüm fonlarını aceleyle geri çektiği iddia edildi. Bu nedenle FTX, ByBit Fintech Ltd ve bağlı kuruluşlarına karşı bir dava başlattı.

FTX, Delaware mahkemesinde ByBit aleyhine dava açtı. Davada, Bybit’in yatırım kolu Mirana Corporation’ın FTX müşterisinin erişemediği özel “VIP” avantajlardan yararlandığı iddia edildi. Şirketin, Kasım 2022’deki FTX çöküşünden önce varlıklarının önemli bir kısmını borsadan hızla çıkarmak için bu ayrıcalıklardan yararlandığı öne sürüldü.

728×90 muhabbit - FTX, Bybit'e Dava Açtı!300x250 muhabbit - FTX, Bybit'e Dava Açtı!

Yine davadaki şikâyette, Mirana Corporation’ın FTX çalışanlarına para çekme taleplerini yerine getirmeleri için baskı uyguladığı, normal müşterilerin ise uzun süreli gecikmelerle karşılaştığı vurgulandı.

Bölüm 11 iflas başvurusu, bilindiği gibi başarısız şirketlerin iflas başvurusundan önceki aylarda fonlarını geri almalarını sağlar. Bu hükmün amacı, bazı alacaklıların sadece şirketin iflasından önce fonlarını çekebildikleri için haksız bir avantajın yaşanmamasını sağlamaktır.

Dava, Mirana Corporation’ın 7 Kasım sabahı ile FTX’in para çekme işlemlerini askıya aldığı 8 Kasım 2022 tarihleri arasında FTX’ten çektiği iddia edilen 327 milyon dolar dahil olmak üzere yaklaşık 953 milyon dolar değerindeki varlıkların geri alınmasını içeriyor.

Bybit temsilcileri davayla ilgili henüz bir yanıt vermedi. FTX tarafından da detaylı bir açıklama yapılmadı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri


Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar