Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69875.98
0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3770.5
3.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.99
4.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615
3.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX CEO’su Bankman-Fried, 2024 ABD Seçimlerinde 1 Milyar Dolara Kadar Bağış Yapmayı Planlıyor!

Kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, verdiği bir röportajda 2024 yılındaki ABD seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
FTX CEO’su Bankman-Fried, 2024 ABD Seçimlerinde 1 Milyar Dolara Kadar Bağış Yapmayı Planlıyor!

Kripto para türev borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, verdiği bir röportajda 2024 yılındaki ABD seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Hatırlayacağınız üzere FTX kripto para borsasının CEO’su olan milyarder isim Sam Bankman-Fried, 2020 yılındaki ABD seçimlerinde Joe Biden’ın seçilmesi için 5,2 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu. Fried bu seçimlerde de aynı stratejiye gidiyor olacak ki, ABD seçimlerinde tekrar bağış yapacağına dair açıklamalarda bulundu.

728×90 muhabbit - FTX CEO’su Bankman-Fried, 2024 ABD Seçimlerinde 1 Milyar Dolara Kadar Bağış Yapmayı Planlıyor!300x250 muhabbit - FTX CEO’su Bankman-Fried, 2024 ABD Seçimlerinde 1 Milyar Dolara Kadar Bağış Yapmayı Planlıyor!

Fried açıklamalarında 2024 yılında gerçekleşecek olan ABD seçimlerinde 100 milyon dolardan fazla bağış yapabileceğini, bağış sınırı olarak ise 1 milyar dolara kadar çıkabileceğinin altını çizdi. Fried kesin bağış miktarını ise çıkacak olan adaylara ve adayların politikalarına göre karar verecek.

FTX CEO’su Bankman-Fried: “Bağış Miktarı Neler Olacağına ve Kimin Aday Olacağına Bağllı”

SBF FTX BTC 768x384 1 - FTX CEO’su Bankman-Fried, 2024 ABD Seçimlerinde 1 Milyar Dolara Kadar Bağış Yapmayı Planlıyor!
FTX

Fried bağış miktarlarıyla ilgili gelen soruları şu şekilde cevapladı:

“Sanıyorum ki bağış miktarım 100 milyon dolardan fazla olacaktır. Ama ne kadar olacağını bilemiyorum. Bağış miktarı neler olacağına ve kimin aday olacağına bağlı. 1 milyar dolar son noktam olacak da diyemem. Fakat şu anlık sınırım 1 milyar dolar.”

Sam Bankman-Fried

Yeni Bir Rekor Mu Geliyor?

2020 seçimlerinde Biden’a destek olan Fried, söylemlerindeki 1 milyar dolar seviyelerine ulaşırsa bu bağışla yeni bir rekora ulaşabilir. ABD’deki resmi kayıtlara göre şu ana kadar en yüksek miktarda bağış yapan kişi 2020 seçimlerinde Trump’a destek olan Sheldon Adelson olarak biliniyor. Adelson Trump’ın bağış kampanyasına yaklaşık 218 milyon dolarlık bağış gerçekleştirmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar