Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51297.8
-1.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2919.87
-0.43%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.15
-4.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $371.8
4.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX CEO’su Bankman-Fried Madencilik Şirketlerini Satın Alma Konusundaki İddiaları Cevapladı!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX’in kripto para madenciliği şirketlerini satın almasına yönelik iddiaları yanıtladı.

Clock
Paylaş
FTX CEO’su Bankman-Fried Madencilik Şirketlerini Satın Alma Konusundaki İddiaları Cevapladı!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried son zamanlarda gündemde yer eden kripto para madencilik şirketlerini satın alma konusundaki iddiaları yanıtladı. Bankman-Fried açıklamalarında, kripto para madenciliği şirketlerinin, FTX’in temel stratejisine uymadığını ve satın alma açısından özel bir enerji oluşmadığını ifade etti.

Binance BannerBinance Banner

Geçtiğimiz günlerde kripto para borç verme platformu BlockFi ile yeni bir anlaşmaya imza atan FTX CEO’su Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda gündemdeki iddiaları şu şekilde cevapladı:

“Gerçekçi olmak gerekirse madencilik konusuyla çok ilgilenmiyorum. Gündemdeki bu asılsız haberler nasıl yayıldı bilmiyorum.”

Bankman-Fried

Genel olarak madencilikle ilgilenmediğini belirten CEO, güzel bir fırsat gelirse de bunu göz ardı etmek istemediğini ayrıca vurguladı.

Madencilik Kazançları Düşüşte!

Bitcoin madencilik
Bitcoin madencilik

Kripto para madencilerinin kazançlarındaki düşüş devam ediyor. Rusya ve Ukrayna arasında süregelen savaşla birlikte enerji maliyetleri de bir hayli artış gösterdi. Durum böyle olunca, bu maliyetlerden en çok etkilenenlerden biri de kuşkusuz kripto para madencileri oldu. Bitinfocharts’ın verilerine göre, madencilik gelirleri Ekim 2020’den bu yana en düşük seviyelerinde olmakta. Bitcoin madenciliği gelirleri 2021’in en yüksek seviyesi olan 0,464 dolardan %80 düşüşle 1Th/s için günlük 0,0956 dolar seviyelerine indi. Bloomberg’ün 24 Haziran 2022 tarihinde paylaştığı verilerde ise Bitcoin madencilik kredilerinin 4 milyar dolar seviyelerinde olduğunun altı çizilmişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar