Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64246
-3.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3170.35
-8.53%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.31
-9.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.3
-3.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX Kurucusu Gary Wang’den, Alameda İtirafı Geldi!

FTX davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Eski FTX CTO’su Gary Wang, Sam Bankman-Fried davasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Clock
Paylaş
FTX Kurucusu Gary Wang’den, Alameda İtirafı Geldi!

FTX davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Eski FTX CTO’su Gary Wang, Sam Bankman-Fried davasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Sam Bankman-Fried’ın davasında tanık olarak ifade veren Gary Wang, SBF, Caroline Ellison ve Nishan Singh ile birlikte suç işlediklerini kabul etti.

728×90 muhabbit - FTX Kurucusu Gary Wang'den, Alameda İtirafı Geldi!300x250 muhabbit - FTX Kurucusu Gary Wang'den, Alameda İtirafı Geldi!

Eski FTX CTO’su Gary Wang, ABD Başsavcı Yardımcısı Danielle Sassoon’un sorusuna verdiği bir cevapta, Alameda’nın sınırsız bir biçimde para çekmesine izin verdiklerini de itiraf etti.

“Medyayla konuşmayı, lobi yapmayı ve yatırımcılarla konuşmayı Sam yapıyordu. Ben sadece ona yardımcı oldum. Bunlar hep Sam’in kararıydı.”

Eski FTX CTO’su Gary Wang

Wang, FTX çöktüğünde Alameda FTX’ten 8 milyar dolar ve kredi limitlerinden 65 milyar dolar çektiğini söyledi. Buna ek olarak Gary Wang FTX’te %17 hissesi olduğunu ve SBF’nin de %65’ine sahip olduğunu açıkladı. SBF, Alameda Research’ün %90’ına, Wang ise %10’una sahip.

Duruşmadaki tanıklar ise FTX ve Alameda arasındaki ilişkiyi detaylıca ele aldılar. FTX çalışanlarının Alameda’nın zararlarını karşılamak için müşteri fonlarını kullanmaya yönlendirdiği de duruşmanın başlıca konuları arasında yer aldı. Ellison ve Singh’in de bu ay içinde SBF aleyhine ifade vermesi bekleniyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar