Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64287.37
-0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3503.08
0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.33
-5.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $583.8
-0.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX CEO’su, Robinhood Satın Alımı Hakkındaki İddiaları Cevapladı!

FTX CEO’su Robinhood satın alma iddialarını cevapladı!

Clock
Paylaş
FTX CEO’su, Robinhood Satın Alımı Hakkındaki İddiaları Cevapladı!

Kripto para borsası FTX’in, Robinhood’u satın alma planları kamuoyunda yer edinmişken, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried kamuoyundaki satın alma iddialarına cevap verdi. Bloomberg’in yapmış olduğu habere göre FTX, milyonlarca yatırımcıya kripto paraları tanıtan Amerika merkezli finansal hizmet şirketi Robinhood’u satın almanın yollarını araştırıyor.

728×90 muhabbit - FTX CEO’su, Robinhood Satın Alımı Hakkındaki İddiaları Cevapladı!300x250 muhabbit - FTX CEO’su, Robinhood Satın Alımı Hakkındaki İddiaları Cevapladı!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Robinhood ile ortak işler yapmak konusunda oldukça heyecanlıyız. Fakat herhangi bir birleşme ortaklığı ya da satın alma görüşmelerimiz bulunmuyor.”

Sam Bankman-Fried

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Robinhood Hisselerinin %7,6’sını Satın Almıştı!

Hatırlayacağınız üzere FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, geçtiğimiz aylarda Robinhood hisselerinin %7,6’sını yaklaşık 650 milyon dolar karşılığında satın almıştı. Hisseleri aldığı süreçlerde vermiş olduğu açıklamalarında ise Robinhood’un “ilgi çekici” bir yatırım olduğunu ancak firmanın yönetimine bir etkisi olmayacağını ifadelerine eklemişti.

Robinhood Hisseleri İlk Çeyrek Gelirlerinde %43’lük Düşüş Yaşadı!

Robinhood - FTX CEO’su, Robinhood Satın Alımı Hakkındaki İddiaları Cevapladı!
Robinhood

2021 yılında perakende ticaret çılgınlığının merkezinde yer alan Robinhood Markets Inc hisseleri 2022 yılının ilk çeyrek verilerine göre yaklaşık %43’lük bir düşüş yaşadı. Bu düşüşün ardından hisseler, 23 Haziran 2022 Perşembe günü ise tarihinin en düşük seviyelerini görmüş oldu.

Kripto para piyasasındaki düşüşlerle birlikte pek çok kripto para borsası maddi açıdan küçülmeye gideceğine dair açıklamalarda bulunmuştu. Popüler kripto para borsası FTX ise bu durumdan etkilenmiş gibi gözükmüyor.

Geçtiğimiz günlerde BlockFi şirketi de piyasa koşullarının şirket üzerinde olumsuz etki oluşturduğunu, bu yüzden çalışan sayısını yaklaşık yüzde 20 azaltacağını açıklamıştı. Açıklamaları sonrası FTX borsasından yardım eli uzanmıştı ve BlockFi şirketi, kripto para borsası FTX ile 250 milyon dolarlık kredi anlaşması imzalamıştı.

Kripto para borç verme şirketi olarak bilinen BlockFi şirketi CEO’su Zach Prince, krediyle ilişkin şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Bugün BlockFi olarak, bilançomuzu ve platform gücümüzü daha da güçlendirecek, 250 milyon dolarlık bir kredi olanağı için FTX ile bir anlaşma imzaladık.”

Zach Prince

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar