Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66756
-0.86%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3500.82
0.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.24
-3.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.3
-0.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX, FinTech Şirketi Liquid Group’u Satın Aldı!

Borsa ayrıca, Japonya’daki müşteriler için ülkenin yasalarına uygun hizmetler sağlanacağına dair anlaşma imzaladı.

Clock
Paylaş
FTX, FinTech Şirketi Liquid Group’u Satın Aldı!

Kripto para borsası FTX, son günlerde büyük iş ortaklıklarıyla gündeme geliyor. En son Japonya’daki Crypto Exchange Liquid Group‘u alt şirketleriyle beraber satın aldığını duyurdu.

Yeni anlaşma, 400 milyon dolarlık fon toplama turunu kapatan ve FTX’in değerlemesini 32 milyar dolara çıkaran son haberin ardından geldi. Konu ile ilgili basın açıklaması bugün (02.02.2022 Çarşamba günü) yapıldı. Buna göre Mart 2022’de tüm işlemlerin tamamlanması bekleniyor.

728×90 muhabbit - FTX, FinTech Şirketi Liquid Group'u Satın Aldı!300x250 muhabbit - FTX, FinTech Şirketi Liquid Group'u Satın Aldı!
ftx 2022 1067x600 - FTX, FinTech Şirketi Liquid Group'u Satın Aldı!

FTX Global Çapta Genişlemeye Devam Ediyor

FTX, Liquid Group altındaki Quoine Corporation, Quoine Pte. dahil olmak üzere grup bünyesindeki şirketleri satın alarak Japonya’da daha fazla genişleme fırsatı yakaladı. Liquid Group 2014 yılında kuruldu ve alt şirketi olan Quoine ise 2017 yılında Japonya Finansal Hizmetler Ajansı FSA tarafından tescil edilen ilk kripto para borsalarından biri oldu.

Satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra Quoine, FTX’in ürünlerini ve hizmetlerini sistemine kademeli olarak entegre edecek. Ayrıca FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, kayıtlı olan mevcut Japon müşterilerini Quoine ekosistemine taşıyacağını söyledi. Anlaşmada Japonya’daki müşteriler için ülkenin yasalarına uygun hizmetler sağlanması için imza atıldı.

Bu geçiş sürecinde tüm kullanıcılara gerekli olan her şey e-posta ile bildirilecek. Taraflar hem Japonya hem de küresel pazarlardaki perakende ve kurumsal yatırımcılara ürün ve likidite sağlamak için birlikte çalışacaklar.

FTX, Liquid Group’a Daha Önce Destek Olmuştu

Hatırlanacağı gibi 2021 Ağustos ayında Liquid Group, büyük bir siber saldırıya uğramıştı. Saldırganlar 90 milyon dolardan fazla kripto parayı boşaltmayı başarmışlardı. Fakat FTX, saldırıya uğrayan Liquid Group’a destek olmak için 120 milyon dolarlık bir kredi açmıştı. Konuyla ilgili olarak o zamanlar COO Seth Melamed şu ifadeleri kullanmıştı.

FTX ile iş birliği yaparak, inovasyonu yönlendirmek ve blockchain teknolojisiyle finansın geleceğini değiştirmek için çok büyük fırsatlar görüyoruz.

FTX 2022 Yılına Birçok İş Birliği ve Başarı İle Başladı

FTX bildiğiniz gibi geçen yıl hızlı bir büyüme göstermişti. Şimdi aynı performansı bu yılın başlarında da devam ettirme gayretinde görünüyor.

Ocak ayında, dijital varlık projelerine yatırım yapmak için 2 milyar dolarlık bir girişim fonu kurmuştu. Yine aynı ay platformun Amerika merkezi olan FTX US, SoftBank Group ve Temasek Holdings liderliğindeki bir fonlama turunda 400 milyon dolar toplayarak şirketin değerlemesini tam 8 milyar dolara yükseltti. Ardından da FTX, yeni bir finansman turunda 400 milyon dolar toplayarak, kendi değerlemesini 32 milyar dolara çıkardı.

Daha fazla FTX Borsası haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar