Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62658.7
1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3033.29
0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.31
-0.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.8
2.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NASIL

FTX IEO Nedir? FTX’te IEO’lara Nasıl Katılınır?

Bu yazımızda FTX IEO’ları hakkında genel bilgilere yer verdik ve özellikle katılım şartlarına dair detaylardan bahsettik.

Clock
Paylaş
FTX IEO Nedir? FTX’te IEO’lara Nasıl Katılınır?

Öncelikle FTX’de nasıl hesap açılır? onu öğrenelim. Daha sonra oldukça rağbet gören FTX IEO’larından bahsedelim.

FTX Hesabı Nasıl Açılır?

FTX’de hesap açmak çok kolay! Daha önce FTX hesabınız yoksa bizim linkimizden kayıt oluşturup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz. Kayıt için lütfen sağ üst köşede bulunan hesap oluştur butonuna tıklayın.

728×90 muhabbit - FTX IEO Nedir? FTX'te IEO'lara Nasıl Katılınır?300x250 muhabbit - FTX IEO Nedir? FTX'te IEO'lara Nasıl Katılınır?
tgytytuyu 720x600 - FTX IEO Nedir? FTX'te IEO'lara Nasıl Katılınır?

Gerekli yönergeleri tamamladıktan sonra yine sağ üstteki menüden ‘ayarlar’ kısmına gelelim ve hesabımızı daha güvenli hale getirelim.  

“Hesap Güvenliği” kısmında iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA)‘yı ayarlayalım. Telefonunuza Google Authenticator uygulamasını indirebilir ya da SMS yoluyla 2FA kurmayı deneyebilirsiniz.

Daha sonra KYC (kimlik doğrulaması) ayarlarınızı yaparak seviye 2 kullanıcı avantajlarından faydalanabilirsiniz. KYC için daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

FTX’e Para Transferi Nasıl Yapılır?

Yine sağ üst kısımda menüden cüzdan butonuna tıkladığınızda para yatırma ve çekme işlemlerinizi yapabileceğiniz bir sayfa açılacak.

ftxcuzdan 891x600 - FTX IEO Nedir? FTX'te IEO'lara Nasıl Katılınır?

İstediğiniz coin, token ya da stablecoin için “yatırma” (deposit) butonuna tıklayın, bu bölümde kripto parayı çekeceğiniz her blok zinciri için cüzdan adresi bulunmaktadır.

Kripto paranızı çekmek için “çekme” (withdraw) butonuna tıklayın ve yönlendirmek istediğiniz blok zincirindeki adresi girin.

Yatırma ve çekme butonlarının yanında ‘dönüştür’ (convert) butonunu da görmüşsünüzdür. Eğer pariteleri varsa istediğiniz herhangi bir kripto parayı USDT ya da desteklenen farklı bir tokene direkt dönüştürebilirsiniz.

Önemli: FTX; para yatırma, çekme ya da dönüştürme işlemleri için kullanıcılarından herhangi bir işlem ücreti (komisyon) almıyor.

Ayrıca FTX’te banka havalesi ya da kredi kartınızla para yatırıp çekebilirsiniz. Kullanılabilir FIAT para birimleri için “cüzdan” sayfasındaki “fiat” butonuna tıklayabilirsiniz. Bunun için KYC seviyenizin 3 olması gerekmektedir.

FTX IEO’ları Nasıl Çalışır?

İsterseniz IEO nedir? kısa bir tanımını yapalım. Açılımı ”Initial Exchange Offering” ve anlamı da ‘İlk Borsa Arzı’ olan IEO, yeni bir kripto para projesine fon toplama işleminin herhangi bir merkeziyetli kripto para borsası üzerinden yapılmasıdır.

Daha detaylı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz: IEO Nedir?

FTX’de gerçekleşen IEO’larda, genel çerçevede aynı katılım şartları aranıyor. Fakat her projenin katılım şartlarının temelde aynı olsa da küçük detaylarda farklılık göstereceğini unutmayalım.

ftxborsaieo - FTX IEO Nedir? FTX'te IEO'lara Nasıl Katılınır?

FTX IEO’ya Nasıl Katılınır?

Öncelikle IEO katılımı ve avantajlardan yararlanmak istiyorsanız FTX’in kendi borsa tokenı olan $FTT stake etmelisiniz. FTT stake etmenin kullanıcıya birçok getirisi var. Bu getiriler stake ettiğiniz FTT miktarına göre artmaktadır. Kullanıcılara sağlayacağı bazı avantajlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse; FTT stake ettiğinizde IEO satışlarına katılım hakkı kazanıyorsunuz, ücretsiz kripto para çekimleri yapabiliyorsunuz ve yine ERC-20 de FTT tutma oranına göre ücretsiz para çekimleri de mevcut. Ayrıca zaten düşük olan komisyonlarda yeni indirimler alabiliyorsunuz.

FTX’de gerçekleşen ve başarılı olmuş IEO’ları buraya tıklayarak görebilirsiniz.

ftxieoprice 758x600 - FTX IEO Nedir? FTX'te IEO'lara Nasıl Katılınır?
FTX IEO

FTX IEO’larına katılım örneği verebilmek için şu an halihazırda borsa üzerinde gerçekleşecek olan PSYOptions IEO‘sunu inceleyelim.

PSYOptions IEO Satışı İçin Katılım Kuralları Neler?

IEO için kesinlikle kimlik doğrulamayı (KYC) seviye 2 olarak tamamlamış olmanız gerekiyor. 1 bilet katılım hakkı için en az 150 FTT stake şartı aranıyor ve oranlar aşağıda belirttiğimiz gibi ne kadar çok FTT stake ettiğinize bağlı olarak artıyor.

≥ 150 FTT: 1 bilet

≥ 290 FTT: 2 bilet

≥ 420 FTT : 3 bilet

≥ 540 FTT: 4 bilet

≥ 650 FTT: 5 bilet

≥ 750 FTT : 6 bilet

Satışlar teklif kurallarına göre ilerlediği için biletinize katılım hakkı çıktığında bilet başına en az 500 USD(T) ve en fazla 600 USD(T) ve 5 FTT teklif verebilirsiniz.

PSYOptions IEO satış tarihi ise 18 Ocak 2022 TSİ 16:00’da gerçekleşecek. Eğer biletinize katılım hakkı kazanırsanız teklif verebilmek için 18 Ocak Salı günü TSİ (Türkiye saati ile) 16:00–17:00 arasında sadece 1 saat zamanınız kalıyor. Daha sonra rastgele belirlenen kişilere alokasyonlar tanımlanacak ve tokenler hesabınıza yatırılacak. Katılım hakkı kazanamamış olursanız da paranız iade ediliyor.

Genel hatlarıyla FTX’deki IEO’lar bu şekilde ilerliyor. PSYOptions IEO‘su ile ilgili daha kapsamlı bilgilere ulaşmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son söz olarak burada önemli bir bilgi vermemiz gerekir, daha önce çeşitli borsaların IEO’larına katılanlar fark etmiştir. Kripto para borsaları genellikle bu satışlarda borsa ‘token’larını alan ve stake eden müşterilerine birçok avantaj sunar. Eğer siz de FTX borsasını sık kullanıyorsanız ya da sık kullanmayı düşünüyorsanız $FTT stake eden müşterilerine sağladığı avantajları buradan görebilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar