Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69618.31
-0.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3797.87
0.86%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.8
-3.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $613.1
-1.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX ile Sponsorluk Anlaşması Yapan Dev Şirketler, Anlaşmaları İptal Etmeye Başladı!

Çeşitli spor dallarında yarışan bir dizi kuruluş, FTX ile sponsorluk anlaşmalarını iptal etmeye başladı

Clock
Paylaş
FTX ile Sponsorluk Anlaşması Yapan Dev Şirketler, Anlaşmaları İptal Etmeye Başladı!

Kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra, çeşitli spor dallarında yarışan bir dizi kuruluş, FTX ile sponsorluk anlaşmalarını iptal etmeye başladı.

Bilindiği üzere FTX, iflasından önce spor hayranları arasında marka bilinirliği oluşturmak için milyonlarca dolar harcayarak çeşitli sponsorluk anlaşmaları yapmıştı.

728×90 muhabbit - FTX ile Sponsorluk Anlaşması Yapan Dev Şirketler, Anlaşmaları İptal Etmeye Başladı!300x250 muhabbit - FTX ile Sponsorluk Anlaşması Yapan Dev Şirketler, Anlaşmaları İptal Etmeye Başladı!

Bu anlaşmaların en büyüklerinden birinde FTX, Miami Heat spor salonunun adını FTX Arena olarak değiştirmek için geçtiğimiz haziran ayında 135 milyon dolar gibi yüksek bir ücret ile 19 yıllık anlaşma yapmıştı.

Ancak yaşanan son gelişmeler sonrası harekete geçen şirketler, borsa ile ilişkilerini bitirmeye başladı. FTX’in en pahalı sponsorluk anlaşmalarından biri olan Miami Heat ve Miami-Dade County, kısa süre önce yapılan açıklama ile borsayla anlaşmayı feshettiklerini belirtti. Anlaşmayı sonlandıran takımlar, basketbol takımı arenası için yeni bir isim hakkı ortağı bulmak için çalışmalara başladıklarını da açıkladı.

Anlaşmayı iptal eden Miami Heat, Twitter üzerinde yaptığı bir paylaşımdaki fotoğrafta, binanın çatısındaki FTX tabelasının söküldüğünü gösterdi.

Organizasyonlar Anlaşmayı İptal Etmeye Başladı

Başka bir anlaşmada FTX, MLB’nin All-Star oyununda FTX.US logosunun hakem üniformalarında yer almasıyla Major League Baseball’un (MLB) resmi kripto para borsası olmuştu. 2021 yılının eylül ayında FTX, Mercedes-AMG Petronas Formula One takımı ile de uzun vadeli bir sponsorluk anlaşması imzalamıştı. Bu anlaşma ile sektörde önemli bir gelişme sağlayan FTX, ne yazık ki bu anlaşmayı da devam ettirememiş oldu.

Son yapılan açıklama ile Mercedes otomobilleri, F1 takımının ortaklığa son vermesi ve yaklaşan Brezilya Grand Prix’sinde FTX logosunu kullanmayacağını belirtti. Bilindiği üzere FTX logoları W13 arabalarının çeşitli kısımlarına basılmıştı. Ayrıca Miami Grand Prix sırasında Mercedes, FTX ile bir NFT koleksiyonu anlaşmasını duyurmuştu. Şimdi ise yapılan tüm bu anlaşmalar iptal olmuş oldu.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Mercedes’in sözcüsü Racefans, şu ifadelere yer verdi:

“İlk adım olarak, FTX ile olan ortaklık anlaşmamızı askıya aldık. Bu, şirketin artık yarış arabamızda ve diğer markalı varlıklarımızda görünmeyeceği anlamına geliyor.”

FTX ile yapılan anlaşmayı iptal eden bir organizasyon da geçtiğimiz yıl FTX ile birliktelik kuran, Brezilyalı e-spor organizasyonu Furia oldu. Furia, kısa süre önce yaptığı açıklamada, FTX ile bu yıl nisan ayında imzalanan bir yıllık anlaşmayı sonlandırdığını belirtti.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar