Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65039.99
-0.25%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3542.15
0.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.94
-0.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.9
0.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX, IRS’e 24 milyar dolar ödemek istemiyor!

Clock
Paylaş
FTX, IRS’e 24 milyar dolar ödemek istemiyor!

FTX, iflas sürecinde ABD Gelir İdaresi’ne (IRS) olan vergi borcunu önemli ölçüde azaltmak için adımlar atıyor. Sam Bankman-Fried’ın iflas etmiş kripto borsası, IRS’in iddia ettiği 24 milyar dolarlık vergi borcunun yerine sadece 200 milyon dolar ödemeyi teklif ediyor.

728×90 muhabbit - FTX, IRS'e 24 milyar dolar ödemek istemiyor!300x250 muhabbit - FTX, IRS'e 24 milyar dolar ödemek istemiyor!

FTX’in IRS İle Mücadelesi

FTX, 3 Haziran tarihli bir yasal başvuruda, IRS’in hesaplamalarının hatalı olduğunu ve Sam Bankman-Fried’ın uygunsuz fon kullanımı ve diğer yanlış hesaplamaların borca dahil edildiğini iddia ediyor. FTX Borçluları, IRS’in taleplerine itiraz ederek, müşteri fonlarının kötüye kullanılmasından kaynaklanan gelir vergisi yükümlülüklerinin yanlış bir şekilde hesaplandığını belirtiyor.

Başvuruda şu ifadelere yer veriliyor: “Borçlular, Sam Bankman-Fried’in müşteri fonlarını kötüye kullanması sonucu ortaya çıkan gelir vergisi yükümlülüğü de dahil olmak üzere, IRS’in taleplerine birçok önemli açıdan şiddetle itiraz ediyor. Ayrıca, eski müdürlere ödenen tazminatlar ve kesinti taleplerine dair kanıt eksikliği nedeniyle büyük miktarda kesintilere izin verilmemesi öneriliyor.”

Dava Süreci ve İtirazlar

IRS, FTX‘in itirazlarına katılmıyor ve anlaşma sağlanamazsa önemli vergi yükümlülükleri talep etmeye devam etmeyi planlıyor. Dava için son itiraz tarihi 17 Haziran, duruşma tarihi ise 25 Haziran 2024’te.

IRS, daha önce FTX’in 44 milyar dolar vergi borcu olduğunu iddia etmiş, ardından bu tutarı 24 milyar dolara düşürmüştü. FTX, IRS’in 24 milyar dolarlık vergi talebinin müşteri geri ödemelerini geciktireceğini söyledi.

Vergi yükümlülükleri, iflas durumlarında öncelikli borçlar arasında yer alır ve diğer borçlardan önce ödenmesi gerekir. İkincil talepler ise daha yüksek öncelikli yükümlülükler yerine geldikten sonra ödenir. FTX, IRS’in taleplerini düşürerek iflas sürecini hızlandırmayı ve müşteri geri ödemelerini daha kısa sürede gerçekleştirmeyi amaçlıyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar