Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65104.01
1.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3180.03
3.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.2
7.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.5
2.59%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX, Kripto Paraların Benimsenmesini Teşvik Etmek İçin Oyun Birimi Başlattı!

FTX Gaming, FTX’in ABD’deki merkezi FTX U.S. aracılığıyla işletilecek.

Clock
Paylaş
FTX, Kripto Paraların Benimsenmesini Teşvik Etmek İçin Oyun Birimi Başlattı!

Kripto para borsası FTX’den oyunlarla ilgili yeni bir hamle! FTX, blockchain tabanlı oyunların, kripto paraların ve NFT’lerin benimsenmesini artırmak amacıyla kendi oyun birimini açıyor.

728×90 muhabbit - FTX, Kripto Paraların Benimsenmesini Teşvik Etmek İçin Oyun Birimi Başlattı!300x250 muhabbit - FTX, Kripto Paraların Benimsenmesini Teşvik Etmek İçin Oyun Birimi Başlattı!

FTX Gaming, FTX’in ABD’deki merkezi FTX U.S. aracılığıyla işletilecek. Aynı zamanda FTX Gaming’in, oyun şirketlerinin tokenlarını başlatabileceği ve NFT’ler için destek sunabileceği bir hizmet olarak hayata geçirilmesi planlanıyor.

Ekosistemde 2 Milyardan Fazla Oyuncu Var

Ayrıca FTX Gaming, şubat ayında oyun motoru Unity‘den kodlama deneyimi olan ve yazılım mühendislerinden oluşan uzaktan bir ekip kiraladı. Dünyada dijital ögelerle oyun oynayan 2 milyardan fazla oyuncu olduğu göz önüne alınırsa, FTX artık onları da platforma dahil edebilir.

FTX’in oyun sektörüne adım atması, 2021 Kasım ayında Solana blok zincirinin 100 milyon dolarlık bir yatırım yapacağını duyurmasının ardından gelmişti.

Kripto paraların oyun endüstrisine dahil edilmesi ve blockchain tabanlı oyunlarda oyuncuların oyna-kazan modeli ile finansal getiri elde etmeleri, bazı kesimler tarafından hala eleştirilere sebep oluyor. Fakat kripto paraların ve oyun endüstrisinin bir araya getirilmesini savunanlar, dijital tokenların ve NFT’lerin oyunculara oynarken kazandıkları ögeler üzerinde daha fazla sahiplik sağladığını söylüyor.

amywu - FTX, Kripto Paraların Benimsenmesini Teşvik Etmek İçin Oyun Birimi Başlattı!

FTX’in 2 milyar dolarlık risk sermayesi fonunun başkanı Amy Wu ise şöyle bir açıklama yaptı:

Oyna-kazan modelinin gelecekte neye benzeyeceğini bilmek için daha çok erken. İçeriklerin kötüye gittiği ve kar amaçlı oyunlar geliştirmek yerine bu konuda daha fazla araştırma ve geliştirme yapılması gerekiyor. Oyunculara dijital varlık sunmak kadar oyunun kalitesi de önemli.

Amy Wu

Amy Wu daha önceki bir röportajında, bazı oyuncuların NFT’lere karşı düşmanlığının ne kadar şiddetli olduğunu tahmin edemezdim ve bu talihsiz ama ilginç bir durum açıklamasını yapmıştı.

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla FTX Borsası haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar