Muhabbit

FTX, NBA Yıldızı Stephen Curry ile Elçilik Anlaşması İmzaladı!

NBA Yıldızı Steph Curry, FTX elçisi oldu.

Stephen Curry

Stephen Curry

Önde gelen kripto para borsası FTX, NBA yıldızı Stephen Curry ile yapılan bir anlaşma kapsamında, sporcu ile “FTX küresel elçisi” olarak anlaştıklarını duyurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile haberi duyurmuş oldu.

İlginizi çekebilir: Sam Bankman-Fried kimdir?

Borsa, hızla büyüyen kripto para türevleri şirketleri ile benzer anlaşmalar imzalayan Tom Brady ve Trevor Lawrence’ın ayak izlerini takip ederek Curry’nin firmanın elçisi olarak görev yapacağını duyurdu. Golden State Warriors forması giyen Curry, yeni anlaşma kapsamında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para alanını aydınlatan ve ilk kez kullananlar için gözdağı faktörünü ortadan kaldıran bir şirketle ortak olmaktan heyecan duyuyorum. FTX ile aynı fikirde ve birlikte neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Bilindiği üzere Curry, yakın zaman önce takas edilemeyen token (NFT) alanında yaptığı yatırım ile gündeme gelmişti. Ünlü sporcu ağustos ayının sonlarında 55 ETH karşılığında bir Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldı ve şu anda o NFT’ye ait görseli de Twitter profil resmi olarak kullanıyor. 

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, yeni anlaşma kapsamında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Basketbol, ​​yatırım veya iş olsun, FTX’in temel değerleriyle mükemmel bir uyum içinde olumlu bir etki yaratmak için Stephen ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.”

FTX tarafı yaptığı açıklamasında Curry’nin, FTX Trading Limited’de bir hisse senedi alacağını ve Curry’nin vakfı Eat.Learn.Play’in, hayırsever girişimlerde FTX ile ortak olacağını duyurdu. 

Hala FTX hesabınız yoksa bizim linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version