Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66536
4.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.7
2.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.11
4.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.3
3.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

FTX Skandalı, Ellison’ın Açıklamalarıyla Büyüyor

Eski sevgili Caroline Ellison, SBF hakkındaki itiraflarıyla tüm kripto para piyasasını sarstı.

Clock
Paylaş
FTX Skandalı, Ellison’ın Açıklamalarıyla Büyüyor

Sam Bankman-Fried’ın (SBF) davası sansasyonel açıklamalarla devam ediyor. Mahkemede, FTX’in rakibi Binance’e yönelik düzenleyici incelemeyi yoğunlaştırma isteğini belgeleyen bir yapılacaklar listesi ifşa edildi.

FTX Davası ve Binance’in düzenleyici incelemesi

Mahkeme jürisi, Alameda Research’ün CEO’su Caroline Ellison’ın yazdığı ve ifşa ettiği yapılacaklar listesine odaklandı. Bu liste, Binance üzerinde daha sıkı düzenlemeler talep edilmesini vurguluyordu. Liste, FTX’in bilinçli bir şekilde düzenleyicileri Binance’e yönlendirmeye çalıştığına dair bir kanıt olarak öne sürüldü.

728×90 muhabbit - FTX Skandalı, Ellison'ın Açıklamalarıyla Büyüyor300x250 muhabbit - FTX Skandalı, Ellison'ın Açıklamalarıyla Büyüyor

Hatırlarsanız Binance CEO’su CZ, olaylar zincirini başlatan FTT satışından ve tweet’ten sonra borsayı satın almak istemişti. Ancak bu satın alma girişimi, FTX’in kötü bir şekilde çökmesine yol açan birçok yeni olaya neden olmuştu.

Binance’in hedef alındığının ortaya çıkmasıyla beraber, Ellison’ın mahkemede verdiği ifadeler tartışmaları daha çok artırdı. Ellison, yedi farklı finansal tablo hazırladığını itiraf etti. Ayrıca, Bankman-Fried’ın kendisini FTX Türev Borsası’ndan fon kullanımı konusunda kredi verenleri yanıltmak için “alternatif” bilançolar hazırlamaya yönlendirdiğini de söyledi.

Ellison: Bitcoin’de fiyat manipülasyonu yapıldı

Ellison’dan gelen bir diğer dikkat çekici itiraf ise; Sam Bankman-Fried’in, Bitcoin BTC fiyatını manipüle etmeye yönelik BTC satışları yaptırmasıydı. Ellison, Bitcoin’i 20 bin doların altında tutabilmek için BTC sattıklarını ve bunu SBF’nin istediğini söyledi. Ayrıca satılan Bitcoin’lerin de müşterilere ait olduğunu ifade etti. Caroline Ellison, Sam Bankman-Fried davasında, “FTX’in çöküşü, genel olarak hayatımın en kötü haftasıydı” dedi.

Bu dava ve sonuçları, FTX ve Binance ile birlikte tüm dijital varlık endüstrisini harekete geçirdi. Düzenleyici kurumların Binance’i yakından takip etmesi ve yeni denetimler getirmesine neden oldu. Ayrıca, Binance’in kripto varlıkları kurtarmak için taahhüt ettiği 1 milyar doların tam olarak kullanılamayabileceği yönündeki raporlar ortaya çıktı. Bloomberg, Binance’in Endüstri Kurtarma Fonu’nun (IRI) duyurulmasından itibaren sadece 30 milyon dolar dağıtabildiğini yazdı.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar