BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

FTX’ten “TRUMP-2020” İçin Kardeş Müjdesi!

FTX, TRUMP-2020 sözleşmesinin yanı sıra 2020 ABD başkanlık seçiminde Donald Trump’ın rakipleri için de yeni sözleşmeler hazırladığını duyurdu.

Yayın:

-

FTX, TRUMP-2020 sözleşmesinin yanı sıra 2020 ABD başkanlık seçiminde Donald Trump’ın rakipleri Bernie Sanders, Joe Biden, Michael Bloomberg, Elizabeth Warren ve Pete Buttigieg için de yeni sözleşmeler hazırladığını duyurdu.

Kripto para türev borsası FTX, tüm dünya gibi 2020 ABD başkanlık seçimiyle yakından ilgileniyor gibi görünüyor. Zira geçtiğimiz günlerde TRUMP-2020 isimli yeni sözleşmesini başkanlık seçimi bahsi üzerine hazırlamıştı.

FTX şimdi de 2020 ABD başkanlık yarışında Trump’ın rakipleri için de birer sözleşme hazırladığını duyurdu. Tüm 2020 ABD başkanlığı ile ilgili sözleşmelerine toplu bir isim vererek PRESIDENT-2020 ismini veren FTX’in diğer adaylar için de yeni sözleşmeler hazırlayıp hazırlamayacağı merak konusu.

Sözleşmelerin mantığı tıpkı TRUMP-2020 gibi. Eğer sözleşmeye konu olan aday kazanırsa sözleşme değeri 1 dolar, kazanmazsa sözleşme değeri 0 olacak.

Tıpkı TRUMP-2020’de olduğu gibi adayın kaybedeceğini düşünüyorsanız sözleşmeleri açığa satış yapma şansınız yine var. Yani adayın kazanması veya kaybetmesi için ne düşünürseniz düşünün hâlâ kaybetme şansınız var.

Adaylara ve Sözleşmelere Bir Bakalım

Bernie Sanders ve BERNIE-2020

1941 doğumlu, kendisini demokratik-sosyalist olarak tanımlayan ve tek Yahudi aday olmasıyla öne çıkan Bernie Sanders, şu anda hâlâ Vermont Senatörlüğü yapmaktadır. FTX’in Bernie Sanders için sözleşmesi; BERNIE-2020‘nin şu anki satış fiyatı (10.02.2020/12:45) 0,175 dolar.

Joe Biden ve BIDEN-2020

1942 doğumlu, Barrack Obama’nın ABD başkanlığı yaptığı dönemde ABD başkan yardımcılığı yapan Joe Biden, daha önce kaybettiği ABD başkanlığına adaylığını Demokrat Parti’den koyuyor. FTX’in Joe Biden için sözleşmesi; BIDEN-2020‘nin şu anki satış fiyatı (10.02.2020/12:45) 0,064 dolar.

Michael Bloomberg ve BLOOMBERG-2020

1942 doğumlu, 3 dönem boyunca New York belediye başkanlığı görevini üstlenmiş olan Michael Bloomberg, aynı zamanda dünyanın en zengin 8.insanı olma unvanını da taşıyor. FTX’in Michael Bloomberg için sözleşmesi; BLOOMBERG-2020‘nin şu anki satış fiyatı (10.02.2020/12:45) 0,067 dolar.

Pete Buttigieg ve PETE-2020

1982 doğumlu, savaş gazisi kişiliğiyle öne çıkan 7 dili anadili gibi konuşabilen, South Bend şehrine belediye başkanlığı yapmış ve saklamadığı eşcinsel kişiliğiyle adından söz ettiren Pete Buttigieg, adaylığını Demokrat Parti’den koyuyor. FTX’in Pete Buttigieg için sözleşmesi; PETE-2020‘nin şu anki satış fiyatı (10.02.2020/12:50) 0,062 dolar.

Elizabeth Warren ve WARREN-2020

1949 doğumlu, daha önce Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesörlük yapmış olan ve kazanması hâlinde zenginlerden daha fazla vergi alacağını duyurup yoksul kesimin sempatisini kazanan Elizabeth Warren, Demokrat Parti’den adaylığını koyuyor. FTX’in Elizabeth Warren için sözleşmesi; WARREN-2020‘nin şu anki satış fiyatı (10.02.2020/12:55) 0,032 dolar.

TRUMP-2020 ve Yeni Kardeş Sözleşmeleri!

TRUMP-2020 ve diğer sözleşmeleri için kaldıraçlı işlem bilgileri, FTX’in sayfasında yer almaktadır. Yeni sözleşmelerin mantığı aynı olsa da özellikle kaldıraçlı işlemlerde TRUMP-2020 ile farklılıklar içinde olduklarını görebiliriz.

FTX’in PRESIDENT-2020 adıyla duyurduğu sözleşmeleri kaldıraçlı işlem bilgileri


FTX TRUMP-2020 sözleşmesinden sonra çıkardığı yeni başkanlık sözleşmeleriyle yine adından söz ettirecek gibi görülüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Blockchain Teknolojisinin Kat Etmesi Gereken Yollar Var!

Blockchain teknolojisinin gelişimi nasıl olacak?

Yayın:

-

Blockchain Teknolojisinin

Çin’in eski Bilim ve Teknoloji Bakanı olan Wu Zhongze, blockchain teknolojisinin hala oldukça yeni olduğunu düşünüyor.

The Paper ile yaptığı röportajda eski bakan, blockchain temelli ekosistemlerin geliştirilmesi açısından “Çin ile Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa gibi önde gelen ekonomilerin nerede durduğu” konusunda aralarında çok büyük farklar olmadığını söyledi.

Bununla beraber Wu, Çin’in donanım üretimi, platform ve güvenlik hizmetleri, endüstri yatırımı ve finansal gelişme dahil olmak üzere blockchain geliştirmek için gerekli olan bir dizi sektörde ilerleme kaydettiğini söyledi:

Blockchain teknolojisinin ve endüstrisinin yenilikçi gelişimi ile, uygulaması hızlanıyor ve endüstrinin ölçeklenebilirliği artmaya devam ediyor. Bu alan gelecekte yeni bir ekonomik büyüme noktası olacak.

Eski bakan, Çin’in blockchain altyapısının “hızlı ilerlemesi” olarak isimlendirdiği çalışmada, dağıtılmış teknolojinin 5G, yapay zeka, veri merkezleri ve endüstriyel internet gibi yeni teknolojileri entegre etmek ve geliştirmek için yeni fırsatlar getireceğini belirtti.

Securities Daily tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, Çin’in halka açık şirketlerinin blockchain Ar-Ge’sine ayırdıkları milyonları nasıl değerlendirdiklerini açıkladı.

Çalışma, 2016 yılında blockchain ile çalışmaya başlayan 23 şirket ile bir anket yaptı. Rakamlara göre, şirketlerin yıllık gelirlerinin ortalama %20’si bu tür amaçlara tahsis ediliyor. Ayrıca bu fonların çoğu, hükümet ile ilgili çözümleri ilerletmek amacı ile harcanmakta.

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Rusya’nın CBDC Konusunda İlk Olma Gibi Bir Derdi Yok!

Rusya, CBDC konusunda aceleci davranmayacak!

Yayın:

-

CBDC

Rus bir yetkili, CBDC alanına liderlik iddiasında bulunabilmek için, Rusya’nın dört yıl önce CBDC üzerinde araştırma yapmaya başlamış olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın dijital ve teknolojik gelişim temsilcisi Dmitry Peskov’a göre bu konuda öncülük, finansal istikrar açısından bir takım riskleri beraberinde getiriyor.

Rus haber ajansı RBC’nin 23 Ekim tarihinde yaptığı bir habere göre Peskov, ikincilik stratejisine uygun olarak CBDC geliştirmenin, stratejik anlamda dijital ruble satmaktan çok daha verimli olabileceğini söyledi.

Bu konudaki finansal risk o kadar büyük ki, hızlı bir ikincilik stratejisi, lider olmaktan çok daha etkili olabilir. Bizim amacımız, liderin neler yapabileceğini ve hangi engellerle karşılaştığını görmek.

Peskov, Rusya’nın dijital rublesinin geliştirilmeye şimdi başlarlarsa 3 ila 7 sene içinde piyasaya çıkabileceğini belirtti.

Rusya’nın merkez bankası 13 Ekim’de resmi olarak bir dijital ruble müşavere belgesi yayınladı. Ardından, Rusya Devlet Duması üyesi ve Rusya’nın kripto ile ilgili mevzuat işlemlerinin önemli bir temsilcisi olan Anatoly Aksakov, dijital para biriminin 2021’in ilk yarısında pilot testlerine başlayacağını söyledi. Aksakov, Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto birimlerinin geleceği olmadığını ve CBDC’lerin geleceğin bir parçası olduğundan emin.

Diğer ülkedeki finans uzmanları da CBDC’ler için “bekle ve gör” yaklaşımını uyguluyor. 19 Ekim tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’ndan Jerome Powell, ilk olmaktansa doğru yapmanın daha yararlı olacağını söyledi. Ayrıca Yeni Zelanda Merkez Bankası, ulusal bir dijital para birimi çıkarmadan önce CBDC alanında “yapılacak çok iş olduğunu” iddia etti.

Daha fazla CBDC haberi için: CBDC Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.