Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64559.78
-3.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3406.2
-4.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.78
-10.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $579.2
-4.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Futbol Temalı Blockchain Oyunu CyBall, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

CyBall’un Kurucu Ortağı Zeke sorularınızı cevapladı!

Clock
Paylaş
Futbol Temalı Blockchain Oyunu CyBall, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

Blockchain tabanlı oyunlar ilgi görmeye devam ediyor. Oyna kazan modeline sahip oyunların en yenilerinden biri ise CyBall oluyor. CyBall futbol teması ile futbol severleri bünyesine toplamaya devam ediyor.

Muhabbit ekibi olarak dün (15 Mart 2022) gerçekleştirdiğimiz AMA etkinliğinde konuğumuz CyBall Kurucu Ortağı Zeke oldu.

728×90 muhabbit - Futbol Temalı Blockchain Oyunu CyBall, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!300x250 muhabbit - Futbol Temalı Blockchain Oyunu CyBall, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!

AMA Etkinliği Rehberi

AMA etkinliği genel olarak iki turdan oluşmaktadır. İlk turda, Muhabbit ekibi olarak konuğumuza sorular yöneltiyoruz. Konuğumuz cevaplarını verdikten sonra ikinci tura geçiyoruz.

İkinci turda ise konuğumuz, Muhabbit Telegram grubu üyelerinden gelen soruları yanıtlıyor. Sorusu cevaplanan üyeler, etkinlik ödül havuzundan pay alıyor.

İlk Tur

İlk olarak bize CyBall’dan bahseder misiniz?

CyBall futbol temalı NFT tabanlı bir blockchain oyunudur. Kullanıcılar maç yapabilmek için kendi takımlarını kurarlar ve diğer kullanıcılar ile maç yaparlar. Kazanan taraf ödül alır. Ek olarak şunu belirtmem lazım, kullanıcıların takım kurabilmek için CyBloc adını verdiğimiz NFT’lere ihtiyaçları var.

CyBloc’lardan biraz bahsedebilir misiniz? Zamanla yeni CyBloc’lar görecek miyiz?

Oyundaki futbolcuları CyBloc olarak adlandırıyoruz. Az önce de dediğim gibi oyunda kullanılan bunlar birer NFT. CyBlocların farklı sınıfları ve özellikleri var. Örneğin Gold CyBloclar Bronz CyBloclara göre daha güçlülerdir ve maçlarda daha fazla ödül kazanırlar. Bununla birlikte daha nadir oldukları için daha değerlilerdir. Aynı zamanda oyunda adaleti sağlamak için de kullanıcıların kurdukları takımları güçlerine göre ayırıyoruz ve denk takımların maç yapmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Şu an oyunda belirli sayıda CyBloc var. Kullanıcı sayısı arttıkça bunlar yetmeyeceğinin farkındayız. Şu an bile CyBloc’ların hemen hemen tamamı oyunda kullanılıyor. Yeni CyBloclar gelecek. Ama burada biz satış yapmayacağız. CyBloc sahipleri Mentoring sistemimiz ile yeni CyBloclar oluşturabilecekler. Yani ellerinde hâlihazırda var olan CyBlocları kullanarak yeni CyBloclar üretecekler. Burada aşırı CyBloc üretimini engellemek için de bazı kriterler belirleyerek enflasyonun önüne geçmeyi planlıyoruz.

cyball - Futbol Temalı Blockchain Oyunu CyBall, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!
CyBall

Oyna Kazan (Play2Earn) projelerinin en büyük sorunu başlangıç sermayesine ihtiyaç duyulması, bunun için bir çözümünüz var mı?

Kullanıcılar takım kurabilmek için CyBloc satın almanın yanı sıra kiralayabilirler de. Bu kiralama sistemimize CyLoan diyoruz. Kiralama sırasında da bir ücret ödenmez. Sadece o CyBloc’un oyunda kazandığı ödüllerin bir kısmı NFT sahibine verilir. Buradaki paylaşım miktarı kullanıcıların anlaşmasına bağlıdır. %50-%50 de olabilir %30-%70 de olabilir.

CyBall’un tokenı var mı?

CyBall’un “CyBloc Battery Token/CBT” ve “CyBall Token/CYB” olmak üzere 2 adet tokenı var. CBT oyun içerisindeki utility token olarak işlev görmektedir ve aynı zamanda Oyna-Kazan ödülü olarak verilmektedir. Oyundaki bazı özellikler için CBT kullanılacak. CYB ise CyBall’ın yönetişim tokenı. Aynı zamanda oyundaki bazı özel etkinliklerde CYB kazanılacak. Oyuncular şu anda oyunu oynayarak CBT kazanabilirler. Ancak CYB henüz piyasaya sürülmedi.

İkinci Tur

Metaverse, NFT’ler ve Web 3.0 son zamanlarda çok popüler oldu. Metaverse, NFT’ler ve Web 3.0 entegrasyonu üzerinde de çalışıyor musunuz?

Tabii ki metaverse için büyük planlarımız var!

Oyununuz sadece tarayıcı üzerinden mi oynanacak yoksa mobil versiyonu için de planlarınız var mı?

Aslında oyunumuz şu anda yayında ve oynanabilir durumda. Bilgisayarda ve Android işletim sistemine sahip telefonlarda uygulama üzerinden oynanabiliyor. Yaklaşık 4 hafta içerisinde MacBook ve iOS için de oyunu kullanıma açmayı planlıyoruz.

1 L19N6MJq  w d37SwtdxBQ 1067x600 - Futbol Temalı Blockchain Oyunu CyBall, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!
CyBall

CYB ne zaman piyasaya sürülecek? Ön satışı olacak mı?

Bu aşamada değil, bu konuda henüz bir programımız yok.

Yol haritanızdaki önemli dönüm noktaları neler? Hem hâlihazırda başarmış olduklarınız hem de dört gözle bekleyebileceğimiz neler olacak? Herhangi bir ortaklık söz konusu mu?

En son başarımız yerel tokenımız CBT’nin piyasaya sürülmesi oldu. Bakış açımıza göre bu önemli bir dönüm noktasıydı.

Projenize yatırım yapmak istiyorum. Tokenınızı nereden satın alabilirim? Herhangi bir borsada mevcut mu?

Şu anda utility tokenımız CBT, sadece PancakeSwap üzerinden satın alınabiliyor.

Bu yıl için ana odak noktanız ve ana önceliğiniz nedir? Önümüzdeki yıl için planlarınızı paylaşır mısınız?

Ana odak noktamız ve birinci önceliğimiz mentorluk evresinin lansmanını yapmak. Bu lansmanla beraber 1. sezonun da başlangıcını yapmış olacağız.

CyBall 901x600 - Futbol Temalı Blockchain Oyunu CyBall, Muhabbit ile AMA Etkinliği Gerçekleştirdi!
CyBall

Oyun şirketleri ile anlaşma olacak mı? Gerçek futbolcularla gerçek sahalarda oynama planı gibi?

Şu aşamada olmayacak. Ancak gelecekte buna benzer planlarımız var.

Topluluğunuz hangi sosyal ağa odaklanıyor, projenizi nasıl biliyorlar? Topluluğa katılmak istiyorum, nereden bulabilirim?

En büyük topluluğumuz Discord’da. Topluluğumuzla gerçekten bağ kurduğumuz bir yer. Hepiniz davetlisiniz, orada da düzenli olarak etkinlikler düzenliyoruz!

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar