Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66580
1.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3425.04
0.45%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.22
-1.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $585.3
0.50%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

G20, Kripto Varlıkların Küresel Düzenlenmesi İçin Yol Haritasını Kabul Ediyor

Fas’ın Marakeş kentinde Hindistan dönem başkanlığında gerçekleştirilen dördüncü G20 toplantısı yapıldı.

Clock
Paylaş
G20, Kripto Varlıkların Küresel Düzenlenmesi İçin Yol Haritasını Kabul Ediyor

Fas’ın Marakeş kentinde Hindistan dönem başkanlığında gerçekleştirilen dördüncü G20 toplantısı yapıldı.

G20 Maliye Bakanlarının ve Merkez Bankası Başkanlarının katıldığı toplantıda, kripto varlıkların küresel düzenlemesi ve iş birliği konusunda bir yol haritası belirlendi. Yol haritası, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından hazırlanan bir belge temel alınarak oluşturuldu.

728×90 muhabbit - G20, Kripto Varlıkların Küresel Düzenlenmesi İçin Yol Haritasını Kabul Ediyor300x250 muhabbit - G20, Kripto Varlıkların Küresel Düzenlenmesi İçin Yol Haritasını Kabul Ediyor

G20 liderleri, kripto varlıkların düzenlenmesi ve bu varlıkların sunduğu fırsatların değerlendirilmesi amacıyla bir yol haritası üzerinde anlaştı. Bu yol haritası, kripto varlıkların özellikle yükselen piyasalar ve gelişmekte olan ekonomiler (EMDE’ler) üzerindeki etkilerini ele alıyor. Belge, küresel politika ve düzenlemeleri teşvik etmeyi hedefleyen kapsamlı bir planı ana hatlarıyla sunuyor. Ayrıca; politika çerçeveleri, G20 yetki alanlarının ötesine erişim, küresel koordinasyon ve iş birliği, bilgi paylaşımı ve veri eksikliklerinin giderilmesi gibi bazı temel alanlara odaklanıyor.

Belirlenen bu yol haritası G20 liderleri tarafından kripto varlıklar için bir rehber olarak kabul ediyor. Ayrıca liderler bu yol haritasının hızlı ve koordineli bir şekilde uygulanmasını hedefliyor. Bunlara ek olarak, kripto varlıklara yönelik Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen standartların da devam eden çalışmaları için destek ifade edildi.

G20 liderleri, kripto varlıkların finansal kapsayıcılık, yenilikçilik ve verimlilik açısından avantajlar sağlayabileceğini kabul ediyorlar. Ancak aynı zamanda bu varlıkların tüketici ve yatırımcının korunması, piyasa bütünlüğü, vergi kaçakçılığı, kara para aklama, terörizmin finansmanı ve finansal istikrarla ilgili riskler oluşturabileceğinin de farkındalar.

G20 liderleri, bu yol haritasıyla küresel finansal istikrarın sağlanması ve kripto varlıkların etkin bir şekilde düzenlenmesi yolunda önemli bir yol aldılar. IMF ve FSB’den güncellemeleri talep ederek, yol haritasının nasıl uygulandığını da takip edebilecekler.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar