Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51744.94
1.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3065.52
3.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
2.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.8
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

G7 Ülkeleri, CBDC Standartlarını ve Regülasyonları Konuşmak İçin Bir Araya Geliyor!

Dünya liderleri kripto paralar ve dijital paralarla ilgili küresel standartlar hakkında konuşmak üzere G7 zirvesinde bir araya gelecek.

Clock
Paylaş
G7 Ülkeleri, CBDC Standartlarını ve Regülasyonları Konuşmak İçin Bir Araya Geliyor!

Bu yıl düzenlenecek olan 2023 G7 Zirvesi‘ne Japonya ev sahipliği yapacak. G7 Zirvesi 19-21 Mayıs tarihleri arasında Hiroshima’da yapılacak. Dünya liderleri kripto paralar ve dijital paralarla ilgili küresel standartlar hakkında konuşmak üzere G7 zirvesinde bir araya gelecek.

Binance BannerBinance Banner

G7 ülkeleri; dünyanın önde gelen sanayileşmiş ülkeleri olarak kabul edilen ABD, İngiltere, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya ve Japonya’dan oluşan bir gruptur. G7 maliye bakanları, merkez bankası başkanları ve finansal istikrar kuruluşları temsilcileri, bu yıl blockchain endüstrisini ele almak için birçok toplantı düzenleyecek. Toplantıların içeriğini; dijital paraların geleneksel finansal sistemlere olan etkileri, uyum süreci, siber güvenlik, tüketicilerin korunması ve vergilendirme gibi konular oluşturacak.

G7’de CBDC Standartları ve Güçlü Regülasyonlar Konuşulacak

Ayrıca gelişmekte olan ülkelerin CBDC standartlarını uygulamaları için teşvik edilmesi ve kripto paralar üzerinde daha güçlü düzenlemeler için fikir birliğinin sağlanması, sektöre dair konuşulması planlanan diğer konu başlıkları olacak.

Dijital paraların ülkeler arasındaki işlemlerde kullanımını desteklemek için küresel bir standardın oluşturulması gerekliliği bu zirvede ele alınacak. Japonya’nın Uluslararası işlerinden sorumlu Maliye Bakan Yardımcısı Masato Kanda, 11.04.2023 Salı günü Washington’da yaptığı konuşmada, finansal sistemin istikrarını sağlamak için dijital paraların risklerinin ve faydalarının değerlendirilmesi gerektiği konularının da tartışılacağını belirtti.

“Bu yılın öncelikli konularından biri olarak; G7’nin, gelişmekte olan ülkelerin standartlara uygun bir şekilde CBDC tanıtmasına nasıl yardımcı olabileceği değerlendirecektir.”

Masato Kanda

FTX’in İflası Regülasyon İhtiyacını Artırdı

FTX iflasının tutarlı bir regülasyon ihtiyacını doğurduğunu belirten Masato Kanda, FSB’nin (Finansal İstikrar Kurulu) kripto varlıklar ve global stablecoin regülasyonu ile ilgili üst düzey öneriler getirmeye çalışmasının önemine vurgu yaptı. Ayrıca FTX Japonya müşterilerinin, bu iflasın ardından paralarını geri alabilen ilk kişiler olduğunu da söyledi.

Sonuç olarak; G7 liderlerinin bu yılki toplantısı, dünya genelinde dijital paralara yönelik artan ilgi ve endişelerin bir yansıması olarak görülüyor ve kripto paralar için küresel standartlar oluşturma ihtiyacının altını çiziyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar