Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68112.64
-3.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3806.63
1.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.06
-5.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595
-3.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

G7 ve AB Ülkeleri, Yaptırımlardan Kaçınmak İsteyen Rusya’ya Karşı Kripto Para Alanında da Önlem Alıyor!

Birçok ülke ve kuruluş, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana Rusya’ya giderek sertleşen yaptırımlar uygulamaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
G7 ve AB Ülkeleri, Yaptırımlardan Kaçınmak İsteyen Rusya’ya Karşı Kripto Para Alanında da Önlem Alıyor!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından bildiğiniz gibi dünya çapında Rusya’ya karşı bir yaptırım politikası uygulandı. Şimdi G7 ülkeleri ve Avrupa Birliği, yaptırımlardan kaçmak isteyen Rusya’nın kripto para kullanımını engellemenin yollarını araştırıyor.

728×90 muhabbit - G7 ve AB Ülkeleri, Yaptırımlardan Kaçınmak İsteyen Rusya'ya Karşı Kripto Para Alanında da Önlem Alıyor!300x250 muhabbit - G7 ve AB Ülkeleri, Yaptırımlardan Kaçınmak İsteyen Rusya'ya Karşı Kripto Para Alanında da Önlem Alıyor!

Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve ABD‘den oluşan G7 ülkelerinin, Rusya’da yaptırımları atlatmak isteyen şirket ve bireylerin kripto paraları kullanmasını engellemek için çeşitli yollar araştırdığı biliniyor.

G7 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları bu hafta Ukrayna Maliye Bakanı Serhiy Marchenko ile sanal toplantılar düzenledi. Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, çarşamba günü şu açıklamayı yaptı:

Listelenen kişi ve kurumların henüz düzenlenmemiş kripto varlıklarına geçmesini önlemek için önlemler almalıyız. G7’nin Almanya başkanlığı bağlamında buna yönelik çalışıyoruz.

ABD, Kripto Para Kullanımının Rusya’da Engellenmesi İçin Araştırma Yapıyor

Yine bu hafta ABD Hazine Bakanlığı, Rusya’nın yaptırımlardan kaçınmak için kripto varlık kullanma çabalarını takip ettiğini söyledi. Hazine Bakanı Janet Yellen konu ile ilgili açıklamasında şu sözleri kullandı:

Bu yaptırımların nasıl işlediğine bakacağız ve sızıntı olup olmadığını değerlendirmeye devam edeceğiz. Bunları ele alma olanağımız var.

Birçok ülke ve kuruluş, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana Rusya’ya giderek sertleşen yaptırımlar uygulamaya devam ediyor. Bu yaptırımlardan belki de en ağırı bazı büyük Rus bankalarının SWIFT mesajlaşma sisteminden kesilmesi ve Rusya’nın dünyadan izole edilmesi diyebiliriz.

g7 kripto paralar - G7 ve AB Ülkeleri, Yaptırımlardan Kaçınmak İsteyen Rusya'ya Karşı Kripto Para Alanında da Önlem Alıyor!

Toplam 27 Avrupa Birliği ülkesi, Rusya Merkez Bankası’nın varlıklarının dondurulması ve 7 Rus bankasının SWIFT finansal mesajlaşma sisteminden bağlantısının kesilmesi gibi Moskova’ya dört yaptırım paketini onayladı ve uyguladı.

Yaptırımlar Sayesinde Rusya’nın Finansal Sistemi Düzensizleşti

Fransa Maliye Bakanı Bruno le Maire, bu hafta Avrupa Birliği’nin Rusya’ya karşı yaptırımlarına ek olarak kripto paraları da dahil edeceğini doğruladı. Basın toplantısında şunları söyledi:

27 Avrupa Birliği ülkesi tarafından kararlaştırılan mali yaptırımların atlatılmaması için kullanılmaması gereken kripto paralar ya da kripto varlıklar başta olmak üzere gerekli önlemleri alıyoruz.

Fransa maliye bakanı, Rusya’ya yönelik yaptırımların çok etkili olduğunu belirtti. Rusya’nın finansal sistemini düzensizleştirdiğini ve Rusya Merkez Bankası’nın rubleyi koruma çabalarını felç ettiğini vurguladı. Rus para birimi ise bu hafta yüzde 30’dan fazla düşüş gösterdi.

Daha fazla Rusya-Ukrayna haberi için buraya tıklayabilirsiniz

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar