Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66658.64
4.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3499.79
2.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.23
3.94%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.8
3.67%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Galaxy Digital Dev Zarar Bildirdi! Buna Rağmen Şirket, Kripto Para Alanında Büyümeye Niyetli!

Galaxy Digital, özellikle birleşme ve satın alma yoluyla büyümek istiyor.

Clock
Paylaş
Galaxy Digital Dev  Zarar Bildirdi! Buna Rağmen Şirket, Kripto Para Alanında Büyümeye Niyetli!

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital kısa süre önce yaptığı açıklama ile ikinci çeyrekte yarım milyar doların üzerinde bir kayıp bildirdi. New York merkezli firma, bu zararın dijital varlıklardaki “gerçekleşmemiş kayıplardan” kaynaklandığını iddia ediyor. Şirket ayrıca 1,5 milyar dolarlık güçlü bir likidite pozisyonuna sahip olduğunu da belirtiyor.

728×90 muhabbit - Galaxy Digital Dev  Zarar Bildirdi! Buna Rağmen Şirket, Kripto Para Alanında Büyümeye Niyetli!300x250 muhabbit - Galaxy Digital Dev  Zarar Bildirdi! Buna Rağmen Şirket, Kripto Para Alanında Büyümeye Niyetli!

Milyarder Mike Novogratz tarafından kurulan Galaxy Digital, geçen yılın aynı döneminde 182.9 milyon dolar kaybettiğini açıklamıştı. Şirket, bu çeyreğin 554,7 milyon dolarlık zararının kısmen “dijital varlık fiyatlarındaki düşüşten” kaynaklandığını belirtiyor.

Şirket tarafından bildirilen dev kayıplara rağmen, Galaxy Digital, ana iş alanlarına yeni alanlar eklemek için satın almalar ile ilgilendiğini de belirtiyor.

Kurucu ve CEO Michael Novogratz, firmanın 1 milyar dolar nakit rezervinin olduğunu ve anlaşma yapma amacıyla sermaye artırmaya devam ettiğini söylüyor. Bunu ise şu cümle ile ifade ediyor: “Saldırgan olmak istiyorum ve bakıyoruz.”

Novogratz ayrıca, daha sabırlı olmaları gereken bir dönemden geçtiklerini belirterek şu ifadelere yer veriyor:

“Tokenizasyon, bu alan, kişisel olarak bana hitap ediyor. Bu benim radarımda ama biraz sabırlı olabileceğimizi düşündüğüm bir şey.”

Satın Alma Faaliyetleri Devam Edecek

Bunların yanında Galaxy Digital, Mayıs 2021’de duyurusu yapılan ve geçen yılın sonunda kapanması beklenen Bitgo’yu satın alma işlemini ise hala tamamlamayı bekliyor. Novogratz, satın almaların devam edeceğini ve tamamlanmayı bekleyen birleşmelerin olduğunu belirtiyor.

Mike Novogratz Muhabbit 1200x600 - Galaxy Digital Dev  Zarar Bildirdi! Buna Rağmen Şirket, Kripto Para Alanında Büyümeye Niyetli!

Ayrıca geleneksel finans şirketlerinin bu yıl içinde adım atmasını ve kripto para sektörüne dahil olmasını beklediğini de dile getiriyor.

“Bu yıl gelen bir sermaye dağımız yok ama yine de neredeyse zaman ve sermayenin bizim alanımıza doğru ilerlediğini hissediyorum.”

Son olarak madenciliğin daha fazla sermaye yatırımı gerektiren bir sektör olduğunu belirten Novogratz, bu alanda da hem kredi vermede hem de potansiyel konsolidasyonda yer alacaklarını belirtiyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar