Muhabbit

Galaxy Digital İlk Çeyrekte Ciddi Bir Gelir Elde Etmiş!

Galaxy Digital, ilk çeyrek raporunu yayımladı.

Galaxy Digital

Kripto para odaklı bir yatırım yöneticisi olan Galaxy Digital Holdings, değerlenen kripto paralar ile birlikte muhteşem bir ilk çeyrek açıklaması yaptı.

Galaxy Digital Zarardan Kâra Geçmiş!

Şirketin net gelirini ve gerçekleşmemiş gelirini içererek kapsamlı gelir raporunda açıklananlara göre, şirket 869 milyon $’lık bir gelir elde etmiş. Bu arada Galaxy Digital, 2020’nin ilk çeyreğinde 26.9 milyon $ zarar etmişti.

Şirketin yönetimi altındaki varlıklar, bu çeyrek boyunca %58 oranında artış gösterdi. Elde edilen gelir, geçen yılın ilk çeyreğindeki 31.5 milyon $’lık zarardan, 508 milyon $’lık kâra evrilmiş.

Ayrıca Galaxy Digital’in üç Bitcoin fonu, 31 Mart’a kadar yıllık %101 oranında geri dönüş sağladı.

CEO Michael Novogratz, “Büyüme sağlamamızın ötesinde, kurumlar ile ortaklık yapan ilk dijital hizmet platformu olarak işimizin kurumsallarla uyumlu olmasını sağlayacak olan BitGo’yu satın alacağımızı da duyurduk” dedi.

Galaxy Digital, bu ayın başlarında önde gelen bir kripto para şirketi ve hizmet sağlayıcısı olan BitGo’yu 1,2 milyar $’lık hisse senedi ve nakit karşılığında satın alacağını açıkladı. Bunu finanse etmek için Galaxy, bilançosunu kullanacak. Geriye kalan ödemeyi ise, anlaşma tamamlandıktan sonra 12 aya kadar erteleyecek.

Bununla beraber, Novogratz liderliğindeki firma, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin borsa yatırım fonunu listelemek için yarışan birkaç kurumdan biri. Daha öncelerde de bildirdiğimiz gibi şirket, Bitcoin ETF başvurusunu 12 Nisan tarihinde SEC’e yapmıştı.

Birçok kripto para yatırımcısı, Bitcoin ETF’sinin ABD’deki dijital varlıkların kurumsal olarak benimsenmesinin kolaylaşacağına inanmakta. Fakat SEC, fiyat oynaklığı ve manipülasyon endişelerinden dolayı henüz herhangi bir Bitcoin EFT‘sini onaylamış değil.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version