Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64279.96
-0.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3502.72
-0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.48
-4.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.2
-0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

GameStop, FTX US İle Ortaklığını Duyurdu!

Şirket, kripto para alanına daha fazla müşteri çekmek istiyor.

Clock
Paylaş
GameStop, FTX US İle Ortaklığını Duyurdu!

Amerika’da video oyunu satıcısı olan GameStop (GME), kripto para alanına daha fazla müşteri çekmek ve çevrim içi pazarlama girişimlerinde birlikte çalışmak için FTX’in Amerika Birleşik Devletleri kolu olan FTX US ile ortaklık kuruyor. 

728×90 muhabbit - GameStop, FTX US İle Ortaklığını Duyurdu!300x250 muhabbit - GameStop, FTX US İle Ortaklığını Duyurdu!

Kısa süre önce yapılan açıklamada, şirket, yeni ortaklığın GameStop müşterilerini dijital varlıklar için pazar yerleri de dahil olmak üzere FTX ekosistemine tanıtacağını belirtti. Ayrıca GameStop’un, FTX’in Amerika Birleşik Devletleri’nde tercih edilen perakende ortağı olacağı belirtildi.

Ortaklık kapsamında ayrıca GameStop perakende mağazalarında, FTX hediye kartları da bulunacak. Bilindiği üzere GameStop ABD genelinde oldukça yaygın bir mağaza portföyüne sahip. Şirketin 31 Ağustos itibarıyla, Amerika Birleşik Devletleri’nde 2.970 mağazası bulunuyor.

GameStop CEO’su Matt Furlong, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, yeni anlaşmanın perakende alanında “benzersiz” bir şey oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

“FTX ile az önce duyurduğumuz anlaşma, perakende dünyasında benzersiz bir şey oluşturmak için el ele çalışan ticaret ve blok zinciri ekibimizin bir yan ürünüdür.”

Yeni ortaklık haberi, GameStop’un 3kısa süre önce 3. çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını yayınladığı gün geldi. Ancak GameStop tarafı, yeni anlaşma ile ilgili yaptığı açıklamada ortaklığın mali şartlarına ait herhangi bir bilgi vermedi.

GameStop’un net satışlarda yaklaşık %4 düşüşle 1,14 milyar $’a düştüğünü bildirmesine rağmen, GameStop’un hisseleri haberi takiben mesai sonrası işlemlerde yaklaşık %12 artarak hisse başına 26,84 $’a ulaştı.

GameStop Web3 Alanında Büyümek İstiyor

GameStop, bu yılın başında bir NFT ve Web3 oyun bölümünü ve 11 Temmuz’da Immutable X ile ortaklaşa NFT pazarını başlattıktan sonra bu yıl Web3 çabalarını önemli ölçüde artırdı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

CEO Furlong, pazar yerinin piyasaya sürülmesinin, oyuncular ve koleksiyoncular için giderek daha önemli olmasını bekledikleri GameStop’un kripto para birimi, NFT ve Web3 oyun alanlarında uzun vadeli büyüme arayışını desteklediğini belirtti.

gamestop nft 1200x600 - GameStop, FTX US İle Ortaklığını Duyurdu!

Şirketin pazar yeri, kullanıcıların yakın zamanda piyasaya sürülen GameStop Wallet gibi kendi dijital varlık cüzdanlarını bağlamalarına olanak tanıyan, Ethereum Layer2 tabanlı bir pazar yeridir. GameStop, dijital koleksiyon ürünleri satışlarının, 3. çeyrekte 223,2 milyon dolar olduğunu ve önceki yıldaki 177.2 milyon dolarlık satışa kıyasla yaklaşık %26’lık bir artış yaşadığını belirtti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar