Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61372.08
2.89%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3272.87
2.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.62
2.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $546
1.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gary Gensler Duruşması: Kongre, SEC’i Kripto Para Pazarını Engellemekle Suçluyor!

SEC Başkanı Gary Gensler bugün ABD Temsilciler Meclisi Komitesi’ndeki konuşmasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Clock
Paylaş
Gary Gensler Duruşması: Kongre, SEC’i Kripto Para Pazarını Engellemekle Suçluyor!

SEC Başkanı Gary Gensler bugün ABD Temsilciler Meclisi Komitesi’ndeki konuşmasında milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

ABD Temsilciler Meclisi Komitesi genel olarak, SEC’i kripto para pazarına karşı tutumundan dolayı eleştirdi. Özellikle Komite Başkanı Patrick McHenry, SEC Başkanı Gary Gensler’i sert bir şekilde eleştirdi.

728×90 muhabbit - Gary Gensler Duruşması: Kongre, SEC'i Kripto Para Pazarını Engellemekle Suçluyor!300x250 muhabbit - Gary Gensler Duruşması: Kongre, SEC'i Kripto Para Pazarını Engellemekle Suçluyor!

McHenry, SEC’i kripto para piyasasını engellemekle suçladı ve özellikle Sam Bankman-Fried (SBF) ve FTX ile ilgili belgelerin teslim edilmemesi durumunda mahkeme celbi gönderme tehdidinde bulundu.

McHenry, “SEC, yasaların üstünde olmadığı gibi benzersiz de değildir. Diğer mali düzenleyiciler kongre gözetimine rutin olarak uymuşlardır. Bu nedenle açık konuşayım, SEC’e mahkeme celbi gönderen ilk Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı olmak istemiyorum.” dedi.

McHenry, Ethereum hakkındaki önceki bir konuşmaya atıfta bulunarak, Gary Gensler’e Bitcoin’e yönelik tutumunu sordu. Gensler, Bitcoin’in Howey testine uymadığını belirterek, bu dijital varlığı bir menkul kıymet olarak kabul etmediğini ifade etti. Ayrıca, kripto para sektöründeki potansiyel dolandırıcılık faaliyetleri konusundaki endişelerini dile getirerek, yatırımcıları yine muhtemel risklere karşı uyardı.

Belirsiz Kurallar ve Kararsız Yaklaşım Eleştirisi

McHenry, Gensler’in SEC’in düzenlemelerini belirleme konusundaki belirsiz yaklaşımını ve sermaye oluşturmanın ötesine geçmeyişi üzerine odaklandı. Ayrıca, kripto varlıkların ekonomik etkilerinin tam olarak analiz edilmediğini ve düzenlemelerin birleşik etkilerinin değerlendirilmediğini vurguladı.

SEC’in düzenleyici gündemi ve kamu girdisi eksikliği de eleştirildi. McHenry, her iki partiden üyelerin SEC’in ele almadığı konuları dile getirdiğini ve SEC’in bu konulara duyarsız olduğunu belirtti.

Kripto Para Piyasasının Geleceği Tartışıldı

Duruşma sırasında Patrick McHenry, öncelikle dijital varlıkların ve bunların düzenlenmesinin karmaşıklığını ve tartışmalarını ele aldı. Bu konuşmanın ardından sıra, Maxine Waters’a geldi. Waters, yaklaşan 30 Eylül tarihine atıfta bulunarak, ABD hükümetinin kapanma ihtimalinin SEC üzerindeki etkilerine dair endişelerini dile getirdi.

Peki, hükümetin kapanması ne anlama geliyor? Hükümetin kapanması, federal hükümetin bütçe veya politika konularında anlaşmazlık yaşadığı bir durumu ifade eder. Bu durumda federal hükümet, bütçe finansmanını geçici olarak durdurur. Sonuç olarak, federal çalışanlar izinli sayılır, birçok federal hizmet askıya alınır veya geçici olarak durur.

Gary Gensler, bu kapanma durumunda SEC personelinin büyük bir kısmının izinli sayılacağına ve kurumun bazı hizmetlerinin etkilenebileceğine dair endişelerini dile getirdi. Hükümet kapanması, düzenleyici kurumların normal işleyişini ve denetimlerini geçici olarak aksatabilir.

Spot Bitcoin ETF’lerinin Onaylanması Baskısı Artıyor

Ayrıca, Kongre üyeleri, SEC’in ilk spot Bitcoin ETF’sini onaylamasını engelleyen geçerli bir gerekçe olmadığını savunarak, Gensler’e spot Bitcoin ETF’lerini onaylama çağrısı yaptılar.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar