Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65444.01
-1.69%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3528.49
-1.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.39
-5.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.2
-0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gary Gensler’in 2019’daki Açıklamaları Yeniden Gündemde!

Clock
Paylaş
Gary Gensler’in 2019’daki Açıklamaları Yeniden Gündemde!

SEC Başkanı Gary Gensler’in 2019 yılına ait bir video kaydı yeniden gündeme geldi. Gensler, 2019 yılında henüz SEC başkanı değilken, MIT Bitcoin Expo’daki bir panelde SEC’yi spot Bitcoin ETF onaylarına yönelik yaklaşımında tutarsız davranmakla eleştirmişti.

Gary Gensler’in, 2019’da SEC komisyon üyesi Hester Peirce ile katıldığı MIT Bitcoin Expo‘daki sohbette “Bitcoin vadeli işlemleri ve Ethereum vadeli işlemleri gibi ürünler varken spot Bitcoin ETF’leri neden yok?” sözleriyle SEC’in tutarsızlığına dikkat çektiği görülüyor.

728×90 muhabbit - Gary Gensler'in 2019'daki Açıklamaları Yeniden Gündemde!300x250 muhabbit - Gary Gensler'in 2019'daki Açıklamaları Yeniden Gündemde!

SEC, vadeli işlem tabanlı ETF’lere olumlu bir bakış açısına sahipken, 2017’den itibaren spot Bitcoin ETF’lerine onay vermemekte her zaman ısrar etti. Gensler’in göreve başlamasından bu yana aynı politika devam ediyor ve son başvurular ya reddediliyor ya da erteleniyor.

SEC, büyük varlık yöneticilerinden Grayscale ile son zamanlarda davalık olmuştu. Grayscale, mevcut Bitcoin Trust’ı bir spot ETF’e dönüştürme teklifi reddedildiği için SEC’yi dava etmişti. Mahkeme, SEC’in bu başvuruyu tamamen keyfi olarak reddettiğine hükmetti. SEC ise kararı temyize taşımadı.

Şimdi kripto topluluğu, Gensler’in geçmişteki bu tutarsızlığına dikkat çekerek, Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının önündeki engellerin nasıl aşılabileceğini düşünmeye başladı. Şu anda 8-10 spot Bitcoin ETF başvurusu incelemede olduğu için, bir onayın yakın gelecekte mümkün olabileceğine dair umutlar artıyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar