Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63756.23
3.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489.68
2.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.74
-1.36%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.7
1.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gazi Üniversitesi’nde Web 3.0 Eğitimi!

Gazi Üniversitesi’nde Web 3.0 eğitimi!

Clock
Paylaş
Gazi Üniversitesi’nde Web 3.0 Eğitimi!

Rektör Prof. Dr. Musa YILDIZ 2021-2022 Akademik Yılı Bahar Dönemi’nin açılış dersinde üniversite öğrencilerine Çevrim İçi Web 3.0 Eğitimi müjdesini verdi.

Kripto para piyasasında son zamanlarda en çok konuşulan kavramlardan biri olan Web 3.0’ın üniversitelerde ders olarak işlenmesi, genç nesillerin blok zinciri teknolojisini anlamalarına yardımcı olabilir. Gazi Üniversitesi’nde Web 3.0, Blok zinciri, NFT ve Metaverse gibi güncel konuların eğitimi öğrencilere uygulamalı olarak anlatılacak.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Gazi Üniversitesi, diğer üniversitelerin örnek alacağı bir adım atmış oldu. Verilecek olan eğitimle beraber öğrenciler, kendi Web 3.0 kimliklerini oluşturacak. Web 3.0 kimlikleri, üniversite ile alakalı diğer uygulamalara entegre edildiği için öğrenciler Web 3.0’ı uygulamalı olarak öğrenecek.

web3 nft

Bununla birlikte Gazi Üniversitesi, NFT dünyasında da kurumsal kimliğini yansıtmak için dijital sanat eserlerinden oluşan bir NFT koleksiyonu da çıkardı.

Öğrenciler Web 3.0 Kimliklerine Sahip Olacak!

Web 3.0 eğitimi kapsamında yapılacak olan ilk ders, öğrencilerin bir Web 3.0 kimliği oluşturmasıyla başlayacak. Gazi Üniversitesi, bu süreç için gerekli olan işlem adımlarına yönelik yazılı ve görüntülü bir kayıt kılavuzunu hazırladı ve eğitim sayfasında yayımladı.

Gazi Üniversitesi öğrencileri bu eğitime ücretsiz olarak, sadece Web3 kimlikleri ile kayıt yaptırabilecekler. 

Çevrim içi verilecek olan eğitimin sonunda, verilen puanlara göre başarılı olan öğrencilere Gazi Üniversitesi’nin çıkardığı NFT koleksiyonundan bir NFT hediye edilecektir.

Prof. Dr. Musa Yıldız, verilecek olan eğitimle alakalı şunları söyledi:

Web 3.0 eğitiminin yeni farkındalıklar oluşturarak öğrencileri ayrı bir dünyada farklı ufuklara taşıyacağını düşünüyorum. Bu eğitimin, Gazi Üniversitesi ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. 

Web 3.0 Eğitimi Web Sayfası: https://web3.gazi.edu.tr

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar