Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67292.64
-3.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3781.06
1.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.77
-4.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592.2
-3.42%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gemini, Chainalysis ve 11 Firma Daha Crypto Market Integrity Coalition’a Katıldı!

Dünya çapında 17 kripto para borsası, firma ve endüstri derneği iki ay önce Crypto Market Integrity Coalition’ı (CMIC) kurdu.

Clock
Paylaş
Gemini, Chainalysis ve 11 Firma Daha Crypto Market Integrity Coalition’a Katıldı!

Dünya çapında 17 kripto para borsası, firma ve endüstri derneği tarafından iki ay önce kurulan Crypto Market Integrity Coalition (CMIC), 13 yeni üyenin daha katıldığını duyurdu.

Crypto Market Integrity Coalition (CMIC), kripto para ekosistemini daha güvenli ve makul bir şekilde düzenlenmesini sağlamaya çalışır. CMIC, kripto para endüstrisinin refahı için bu vizyona sahip olan kripto para şirketlerini tek bir çatı altında toplar.

728×90 muhabbit - Gemini, Chainalysis ve 11 Firma Daha Crypto Market Integrity Coalition'a Katıldı!300x250 muhabbit - Gemini, Chainalysis ve 11 Firma Daha Crypto Market Integrity Coalition'a Katıldı!

Derneğe üye olan şirketlerin CEO’ları veya yetkili kişileri, piyasa bütünlüğünü destekleyen ilkeleri düzgün bir şekilde uygulamak için kendi operasyonlarını bu kurallara göre entegre etmeye çalışır. Böylelikle CMIC, kripto para ekosistemini bir standarta sahip olmasını sağlar.

CMIC’nin oluşturulmasında, risk izleme firması olan Solidus Labs öncülük etmiştir.

Solidus Labs’ın düzenlemelerden sorumlu Başkan Yardımcısı Kathy Kraninger, konu hakkında şunları söyledi:

Kripto paraları ve DeFi’ı daha etkin hale getirmek içi bir endüstri olarak risklerin farkında olmalıyız ve duruma göre haklarımıza sahip çıkmalıyız.

CMIC’nin kurucu üyeler arasında Coinbase, BitMEX, Huobi Tech, Anchorage Digital, The Chamber of Digital Commerce ve CryptoUK gibi önde gelen sektör oyuncuları yer alıyor.

Koalisyon, farklı kripto para şirketlerini belirlenen iş ilkeleriyle ortak bir paydada buluşturmaya çalışır. Bununla birlikte CMIC, eğitim programlarını ilerletmeyi ve düzenleyicilerle daha fazla iletişim halinde olmayı planlıyor.

Koalisyona yeni katılan üyeler arasında; Gemini, Robinhood Markets, Chainalysis, Elliptic, Kaiko ve TRM Labs yer alıyor. Yeni atanan Nexo konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı:

Küresel olarak düzenleyicilerle proaktif görüşmeler yapıyoruz. Platformların güvenlik prosedürleri, KYC ve AML gibi süreçlerin doğru şekilde uygulanması için çaba gösteriyoruz.

Avrupa Birliği Kripto Paralar Genel - Gemini, Chainalysis ve 11 Firma Daha Crypto Market Integrity Coalition'a Katıldı!

Kripto Para Endüstrisini Savunan Başka Gruplar Da Var!

Kripto para endüstrisi için kurulan birçok grup var. Radix tarafından 2021’de başlatılan GoodFi, merkeziyetsiz finans (DeFi) eğitimlerine, araştırmalarına ve uygulamalarına odaklanıyor.

55 üyeye sahip olan Radix, 2025 yılına kadar 100 milyon kullanıcının en az bir kez DeFi’ı deneyimlemesini istiyor. Square, 2020 yılında Crypto Open Patent Alliance’ı başlattı. Şimdiki ismi Block olarak biliniyor. 33 üyeye sahip olan Block, kripto para şirketlerin düzenlemelere karşı haklarının ne olduğunu bilmesi için bir kılavuz üzerinde çalışıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar