Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66716
0.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3258.14
2.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.56
1.59%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.3
-0.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Gemini, EARN müşterilerine 1,1 milyar dolar ödemeyi kabul etti!

Clock
Paylaş
Gemini, EARN müşterilerine 1,1 milyar dolar ödemeyi kabul etti!

New York Başsavcısı Letitia James; geçen sene Gemini ve Barry Silbert’in Digital Currency Group’una (DCG) bağlı olan Genesis‘e, EARN programı kapsamında müşterileri dolandırdıkları iddiasıyla dava açmıştı.

Bugün sonuçlanan davada Gemini, New York düzenleyicisiyle anlaşarak, 37 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etti. Ayrıca Gemini, Earn kredi programında mağdur olan müşterilerine en az 1,1 milyar doları iade etmeyi kabul etti. İflas mahkemesi, anlaşmayı onayladığında, Earn kullanıcıları dijital varlıklarının yüzde 100’ünü aynen geri alacaklar.

728×90 muhabbit - Gemini, EARN müşterilerine 1,1 milyar dolar ödemeyi kabul etti!300x250 muhabbit - Gemini, EARN müşterilerine 1,1 milyar dolar ödemeyi kabul etti!

Kripto para borsası Gemini, New York mali düzenleyicisine sermaye piyasası kanunlarını ihlal ettiği ve uyum gösteremediği gerekçesiyle 37 milyon dolarlık para cezası ödeyecek.

Bugün, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından duyurulan anlaşmada, Gemini Earn programından mağdur olan müşteriler yasal olarak zafer elde ettiler.

SEC ve Genesis anlaştı

Bir ay kadar önce Genesis ve SEC arasındaki Gemini Earn davası da sonuca ulaştı.

SEC, Gemini Earn programının yatırımcılardan milyarlarca dolar değerinde kripto para toplanan kayıtsız bir menkul kıymet teklifi olduğunu söyledi. Genesis, SEC’nin açtığı ”Gemini Earn” programıyla ilgili davanın kapanması için SEC’ye 21 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Kaynak: The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar