Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70328
-1.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3800.99
3.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.04
2.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.1
3.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Genesis 3AC Yüzünden Milyonlarca Dolar Kaybedebilir!

Kripto para piyasa yapıcı ve kredi şirketi Genesis Trading, “yüz milyonlarca” dolar değerinde potansiyel bir kayıpla karşı karşıya.

Clock
Paylaş
Genesis 3AC Yüzünden Milyonlarca Dolar Kaybedebilir!

Kripto para piyasa yapıcı ve kredi şirketi Genesis Trading, “yüz milyonlarca” dolar değerinde potansiyel bir kayıpla karşı karşıya. Söz konusu kaybın Three Arrows Capital’in çöküşünün kripto para kredi endüstrisinde şok etkisi yaratmasıyla gündeme geldiği belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Genesis 3AC Yüzünden Milyonlarca Dolar Kaybedebilir!300x250 muhabbit - Genesis 3AC Yüzünden Milyonlarca Dolar Kaybedebilir!

Konuya hakim kaynaklar, şirketin karşı taraflarından en azından kısmen geri ödeme istediğini ve kayıpların bir kısmının riskten korunma yoluyla dengelenmiş olabileceğini belirtiyor ve ekliyor: “Bu nedenle Genesis’in zararlarının net miktarının bir süre net olarak bilinemeyebilir.” Bir başka piyasa kaynağına göre, böyle bir belirsizliğin ortasında kalan Genesis, an itibarıyla çeşitli taraflardan bir dizi kredi çekiyor.

Aynı zamanda CoinDesk’in de sahibi olan Digital Currency Group’a (DCG) ait olan Genesis, CEO Michael Moro aracılığıyla şu açıklamayı yaptı:

“17 Haziran 2022’de daha önce de belirttiğimiz gibi, marj çağrısına uymayan büyük bir karşı tarafla kayıplarımızı hafiflettik. Teminat sattık, dezavantajımızı hedge ettik ve yolumuza devam ettik. İşimiz normal bir şekilde devam ediyor ve tüm ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Müşterilerimizin de ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”

Terraform Labs, Celsius ve Three Arrows Capital gibi kripto para firmalarının yüksek profilli çöküşünü, birçok farklı kripto para ödünç verme ve ticaret platformunda gerçekleşen bir dizi tasfiye takip etti.

kripto paralar muhabbit 937x600 1 1200x600 - Genesis 3AC Yüzünden Milyonlarca Dolar Kaybedebilir!
Three Arrows Capital

Genesis Three Arrows’un Kurbanlarından Biri Oldu

Özellikle Three Arrows Capital’in etkisi sektörde geniş çapta hissedildi. Kripto para komisyonculuğu ile ilgilenen Voyager, hisse senetlerinin düştüğünü belirtti ve hedge fonunun yaklaşık 670 milyon dolar değerindeki kredilerde temerrüde düştüğünü ilan ederek para çekme işlemlerini sınırlamak zorunda kaldı. BlockFi da dahil olmak üzere pekçok benzer platformun da benzer zorluklarla karşı karşıya olduğuna inanılıyor.

İlginizi çekebilir: Küresel Ticaret Platformu Genesis: Bitcoin’e Olan Talep Aşağıya Doğru Eğilim Gösteriyor!

Genesis, daha önce herhangi bir rakam belirtmese de ayı piyasasında bir darbe aldığını kabul etmişti. 

Genesis, 2022’nin ilk çeyreğinde 44.3 milyar doların üzerinde kredi sağladı. Kaynaklara göre, yaklaşık 1 milyar dolarlık bir sermayeye sahip olduğu tahmin edilen büyük bir kripto para holdingi olan ana şirket DCG Genesis’in “bu tür bir şoku hafif atlatmasına” yardımcı olabilir. 

FTX’ten Sam Bankman-Fried’in BlockFi ve Voyager’a fırsatları değerlendiren yatırımlar yapmasıyla birlikte, diğer kripto para borç verenleri de son günlerde yüksek sermayeye sahip büyük “kurtarıcılar”ı etraflarında topladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar