Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66035.26
-1.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3479.41
-0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.32
-2.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601
-0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Genesis İflası Sonrası Yapılacak Olan Geri Ödemeler Kesintiye Uğradı!

Genesis’ten ödeme bekleyen alacaklarına hoş olmayan haberler var.

Clock
Paylaş
Genesis İflası Sonrası Yapılacak Olan Geri Ödemeler Kesintiye Uğradı!

Genesis Capital’in iflası sonrasında mahkemede alacaklar ile anlaşma sağlayan şirketin ödemeleri, alacakların karar değiştirmesi üzerine kesintiye uğradı.

Şirket, Bölüm 11 iflas başvurusundan sonra geri ödemeler hakkında alacaklılarıyla anlaşma sağlamıştı. Ancak anlaşmadan 2 ay sonra alacaklıların karar değiştirmesinden dolayı ödeme planları askıya alındı.

728×90 muhabbit - Genesis İflası Sonrası Yapılacak Olan Geri Ödemeler Kesintiye Uğradı!300x250 muhabbit - Genesis İflası Sonrası Yapılacak Olan Geri Ödemeler Kesintiye Uğradı!

Kripto para borç verme şirketi Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group (DCG), 25 Nisan 2023 tarihinde Twitter üzerinden bir açıklama yaparak alacaklıların yenilenen taleplerinden dolayı Genesis anlaşmasında sorunlar yaşanabileceğini belirtti.

2023 Şubat ayında Genesis, iflas mahkemesinde alacaklarıyla “prensipte anlaşmaya” varmıştı. Bu ilk uzlaşma planına göre, yeniden yapılandırma kapsamında Genesis alacaklıları iflastan kaynaklı kaybettikleri varlıkların %80’ini almayı planlıyordu. Ancak uzlaşma planından birkaç ay sonra Genesis’in alacaklıları taleplerini arttırdı. DCG, bunun devam eden mahkeme sürecini kesintiye uğrattığını belirtti.

DCG, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şubat ayındaki mahkeme başvurusundan bu yana Genesis alacaklılarının sınırlı katılımı göz önüne alındığında, alacaklılardan bazılarının anlaşmadan uzaklaşmaya karar verdiğini görüyoruz. Yüz binlerce bireysel alacaklının bu gelişmeden haberdar olup olmadığını bilmiyoruz ancak, bu davranışların mahkeme sürecini uzatacağını eminiz.”

DCG, herkes için adil bir uzlaşma planı yapılmasına kararlı olduğunu ve önceki imtiyazlara karşı yeni talepleri dikkate almak zorunda kalacağını belirtti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar