Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61504.01
3.17%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3278.22
2.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.66
2.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547
2.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Genesis ve New York Başsavcılığı Arasında 2 Milyar Dolarlık Anlaşma

Clock
Paylaş
Genesis ve New York Başsavcılığı Arasında 2 Milyar Dolarlık Anlaşma

New York iflas mahkemesi, kripto kredi sağlayıcısı Genesis ile New York Eyaleti Başsavcılığı arasındaki 2 milyar dolarlık anlaşmayı onayladı. Bu gelişme, Genesis Global Holdco’nun şubat ayında Yargıç Sean Lane’e başvurarak anlaşmanın onaylanmasını talep etmesinden birkaç ay sonra gerçekleşti.

728×90 muhabbit - Genesis ve New York Başsavcılığı Arasında 2 Milyar Dolarlık Anlaşma300x250 muhabbit - Genesis ve New York Başsavcılığı Arasında 2 Milyar Dolarlık Anlaşma

New York Başsavcısı Letitia James, yaptığı açıklamada, yatırımcıların maruz kaldığı dolandırıcılık ve manipülasyon kayıplarının telafi edilmesi gerektiğini vurguladı. James, “Bu tarihi anlaşma, Genesis’e yatırım yaparak zarar görenlerin adalet arayışında önemli bir adımdır” dedi. Ayrıca bu anlaşmanın eyalet tarihinde bir kripto şirketiyle yapılan en büyük anlaşma olduğunu belirtti. Anlaşma kapsamında, Gemini Earn programı aracılığıyla Genesis‘e 1,1 milyar dolardan fazla yatırım yapmış olan New Yorklu yatırımcılar için bir mağdur fonu oluşturulacak.

Anlaşmanın Arka Planı

Genesis ve Gemini, 2021 yılında yatırımcılara yüzde 7,4’e kadar yıllık getiri vaat eden bir program başlatmıştı. Genesis Global Holdco, 2022’de kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) ve kripto borsası FTX’in çöküşünden sonra finansal zorluklar yaşayarak, Ocak 2023’te iflas koruması başvurusu yapmıştı. Başsavcı James Gemini, Genesis ve ana şirketi Digital Currency Group’a (DCG) Gemini’nin kripto kredi programıyla ilgili olarak dava açmıştı.

Genesis, davadaki iddiaları ne kabul ne de reddediyor. New York Başsavcılığı, Gemini ve diğer sanıklara karşı hukuki süreci sürdürmeyi planlıyor.

Bu anlaşma, Genesis’in mali yeniden yapılanma sürecinin ve yatırımcıların kayıplarının telafi edilmesi açısından kritik bir adım. Diğer sanıklarla ilgili yasal süreçler devam ederken, bu anlaşma yatırımcıların dolandırıcılıktan kaynaklanan zararlarının bir kısmını telafi etmeyi amaçlıyor. The Block

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar