Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65466.73
1.68%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3157.6
2.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.65
3.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.9
0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Genesis’in İflasından Etkilenen Gemini, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı!

Gemini bu sefer ki personel çıkarma girişimi ile birlikte, son sekiz ayda üçüncü defa işten çıkarma hamlesi gerçekleştirmiş oldu.

Clock
Paylaş
Genesis’in İflasından Etkilenen Gemini, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı!

Haber kuruluşu The Information tarafından yayımlanan bir habere göre kripto para borsası Gemini, iş gücünün %10’unu işten çıkarmayı planlıyor. Haberin, borsanın, personellerine gönderdiği bir mesaj ile ortaya çıktığı belirtiliyor.

728×90 muhabbit - Genesis'in İflasından Etkilenen Gemini, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı!300x250 muhabbit - Genesis'in İflasından Etkilenen Gemini, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı!

Gemini bu sefer ki personel çıkarma girişimi ile birlikte, son sekiz ayda üçüncü defa işten çıkarma hamlesi gerçekleştirmiş oldu. Gemini’nin işten çıkarma hamlesinin, borsanın 2022 yılının aralık ayında kripto para sektörünün çöküşünü tetikleyen FTX olayı ile bağlantılı olduğu belirtiliyor.

Çünkü FTX’in çöküşü sektörü olumsuz yönde etkilemiş ve bu çöküş Genesis Capital gibi devlerin de büyük zararlar görmesine neden olmuştu.

23 Ocak 2023 tarihinde Gemini Başkanı Cameron Winklevoss’un, şirket içinde “Astronotlar” olarak anılan personellerine şu mesajı gönderdiği belirtiliyor:

“Bu yazdan sonra daha fazla işten çıkarma yapmaktan kaçınmayı umuyorduk, ancak, devam eden olumsuz makroekonomik koşullar ve sektörümüzdeki kötü aktörler tarafından sürdürülen benzeri görülmemiş dolandırıcılık, bize bakış açımızı gözden geçirmek ve personel sayısını daha da azaltmaktan başka seçenek bırakmadı.”

Hatırlanacağı üzere Gemini ve Genesis, yüksek getirili bir kripto para ödünç verme ürünü olan Gemini Earn’ü sunmak için 2021 yılının şubat ayında güçlerini birleştirmişti. Ancak bu durum Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) tepkisine neden olmuştu. Hatta SEC, Gemini Earn platformu aracılığıyla, bu iki kuruluşun, piyasa katılımcılarına kayıt dışı menkul kıymetler sattıklarını iddia ederek dava açmıştı.

İşten Çıkarmalar Devam Ediyor

Kripto para sektörünün yaşadığı çöküş sonrası birçok kurum, personel çıkarma hamlelerini gerçekleştirmeye başladı. 2022 yılının son çeyreğinde başlayan bu işten çıkarmalar önde gelen kripto para borsalarının mali krizde olduğu haberlerini de beraberinde getirdi.

Son olarak geçtiğimiz birkaç hafta boyunca Coinbase, Crypto.com, Blockchain.com ve ConsenSys gibi bir dizi önde gelen kripto para şirketleri iş gücünü azalttı. Habere konu olan Gemini ise daha önce 2022 yılının haziran ayında iş gücünün %10’unu işten çıkarmıştı. Hatta borsa aynı yılın temmuz ayında tekrardan personel çıkardığını açıklamıştı.

Gemini Kripto Borsa Muhabbit 800 900x600 - Genesis'in İflasından Etkilenen Gemini, Çalışanlarını İşten Çıkarmaya Başladı!

Tüm bu işten çıkarmalar sonucunda Gemini’nin çalışan sayısı 2022’nin başında 1.100 iken 2022’nin sonunda gelindiğinde yaklaşık 700 kişiye düştü. Şimdi ise yapılan yeni açıklama ile birlikte borsada yaklaşık 600 kişinin çalıştığı belirtiliyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar