Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’nin Georgia Eyaletindeki Öğrenciler Kripto Para Eğitimi Alacak!

Georgialı öğrenciler lisede kripto para eğitimine başlayacak.

Clock
Paylaş
ABD’nin Georgia Eyaletindeki Öğrenciler Kripto Para Eğitimi Alacak!

ABD’nin Georgia eyaleti temsilciler meclisi milletvekilleri, öğrencilerin diğer finansal okuryazarlık kurslarının yanı sıra kripto para birimi hakkında bilgi verilmesini sağlayacak bir tasarıyı onayladı. Yeni onaylanan tasarı, eyalet eğitim yetkililerinin lise öğrencileri için finansal okuryazarlık temelli bir çalışma programı uygulamasını gerektiriyor. 

Tasarı, Georgia’nın alt meclisinde 8 Mart’ta 169-2’lik bir oylamayla ile kabul edildi. Yeni tasarı şimdilik sadece onuncu ve on birinci sınıftaki öğrenciler için okutulacak finansal okuryazarlık dersini içeriyor. Tasarıya göre Eyalet Eğitim Kurulu, lise yıllarında öğrenciler tarafından tamamlanacak kişisel finansal okuryazarlık eğitimi programını hazırlayacak.

Georgia Eyaleti öğrencileri için kripto para eğitimi ile ilgili yapılan bu çalışma alanının ilk örneği değil. Hatırlanacağı üzere 2019 yılında Fransız Eğitim Bakanlığı da lise müfredatına Bitcoin ve kripto para birimi modülü uygulamıştı. Ülke bu modül ile öğrencilerin temel bir kripto para birimi bilgisine ve bunun geleneksel ve finansal dünyayla nasıl ilişkili olduğuna dair bilgilenmesini sağlamayı amaçladı. Fransız Eğitim Bakanlığı daha sonra bu çalışmayı genişleterek kripto müfredatına “Bitcoin geleceğin para birimi mi?”, “Bitcoin Euro’nun yerini alabilir mi?” ve “Para biriminize güveniyor musunuz?” gibi kavramların eklenmesini sağlayarak küçük yaştan itibaren daha bilinçli öğrenciler yetiştirmeyi hedefine aldı.

Atılan tüm bu adımlar kripto paralar hakkında bilgi edinmek için asla erken olmadığını da ortaya çıkarmış oldu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar