Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64688.05
-0.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3444.88
-1.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.54
-4.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $573.3
-1.31%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

German Savings Banks, 50 Milyon Müşteriye Bitcoin Alım Satımını Açıyor!

Almanya’dan kripto para ekosistemine dair olumlu haberler gelmeye devam ediyor.

Clock
Paylaş
German Savings Banks, 50 Milyon Müşteriye Bitcoin Alım Satımını Açıyor!

German Savings Banks adı ile bilinen Alman Tasarruf Bankaları Birliği yaptığı duyuruda gelecek yıl (2022) kripto para alım-satımları ile ilgili adımlar atacaklarını duyurdu.

Plana göre, 50 milyon banka müşterisine pilot olarak Bitcoin ve Ethereum alım-satım fırsatı tanınacak. Bankalarda vadesiz hesabı olanlar bu uygulamadan yararlanabilecekler. Bankalar Birliği, yaptığı duyuruda sistemleri ile entegre olacak olan bir kripto para cüzdanı üzerinde çalıştıklarını belirtiyor.

728×90 muhabbit - German Savings Banks, 50 Milyon Müşteriye Bitcoin Alım Satımını Açıyor!300x250 muhabbit - German Savings Banks, 50 Milyon Müşteriye Bitcoin Alım Satımını Açıyor!

Pilot Uygulama 2022’de Geliyor

Gelecek sene pilot olarak başlatılacak bu uygulamada ilk etapta yalnızca Bitcoin ve Ethereum yatırımı yapılabilecek. Pilot uygulamanın başarılı olduğu görülürse kripto para birimlerinin sayısında kademeli olarak artışa gidilecek.

İlginizi çekebilir: Bitcoin vs Ethereum: Aradaki Fark Nedir?

Alman Tasarruf Bankaları Birliği sözcüsü konu ile ilgili şu ifadelerde bulunuyor:

Her geçen gün müşterilerimizin kripto paralara olan ilgilerinin arttığını gözlemliyoruz. Şu anda her 10 müşterimizden 1’inin kripto para yatırımı olduğunu biliyoruz. Müşterilerimizin beklentilerini göz önünde bulundurmak zorundayız ve bu konuda adımlar atmayı planlıyoruz.

Alman sözcü, kripto para cüzdanlarının güvenliği konusunda hassas olduklarını ve IT hizmetleri veren büyük bir şirket olan S-Payement ile iş birliği halinde olduklarını ifade etti.

Alman Tasarruf Bankaları Birliği’nin başlatacağı bu pilot uygulama ile, 2022 yılı itibarıyla birliğe bağlı olan 370 banka ayrı ayrı pilot uygulamayı kendi sistemlerine entegre edecek.

German Savings Banks Nedir?

Alman Tasarruf Bankalar Birliği, merkezi Berlin’de bulunan ve 1924 yılında kurulmuş olan bir kuruluştur. Almanca konuşulan ülkelerde ayrı bankaları kendi çatısı altında toplayan birliğin bugün 50 milyon müşterisi ve 1.2 trilyon dolarlık bir varlığı bulunuyor.

Almanya’ya dair daha fazla kripto para haberlerine buradan bakabilirsiniz.

Almanya, diğer ülkelere kıyasla kripto para ekosistemine olan olumlu tavırları ile biliniyor. Bu yılın başlarında Federal Financial Supervisory Authority adı ile bilinen Federal Mali Denetim Otoritesi, Coinbase‘e Almanya’da kurmak istedikleri şube için lisans vermişti. Almanya Borsalar Birliği yönetici kuruluşu Deutsche Boerse ise, 20’den fazla kripto para borsasını kendi dijital borsası olan Xetra’da aktive ederek kullanıma açmıştı.

Alman Tasarruf Bankalar Birliği’nden gelen bu açıklama ile kripto para piyasasına olan güvenin daha da artacağı aşikar görünüyor. 2022 yılında Almanya’dan gelecek yeni gelişmeler için heyecanlı bekleyişimizi sürdürüyoruz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar