BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Gizemli Binance Cloud

7 Şubat’ta yapılan geniş kapsamlı AMA(soru sor) etkinliğinde Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance için yeni planlarını duyurdu.

Yayın:

-

binance

Gizemli Binance Cloud, Changpeng Zhao tarafından duyuruldu. 7 Şubat’ta yapılan geniş kapsamlı AMA(soru sor) etkinliğinde Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance için yeni planlarından bahsetti. Bunlardan bir tanesi de Binance Cloud. CZ’nin açıklamalarına göre, Binance Cloud 10 güne hazır olmuş olacak.

Huobi BannerHuobi Banner

Tam olarak Binance Cloud’un ne olduğunu açıklamayan CZ, etkinlik sırasında konuyla alakalı çok fazla bilgi vermedi. Ancak Bulut Çözümleri ve Bulut Mühendisliği pozisyonu için ilan çıkan Binance, şu sıralar ilgili pozisyona takım arkadaşı arıyor. Pozisyon içeriğinde bulut tabanlı mimariyi geliştirebilen, ölçeklendirebilen ve otomatikleştirebilen tanımlamaları yer alıyor.

CZ bilgi vermekten çekindiği için bu yeni projenin ne olduğunu öğrenmek için bir miktar beklemek gerekecek. Zhao, duyuruya dikkat çekmek amacıyla bulut GIF’i tweetleyerek fazlaca ilgi çekmeyi başarmış durumda.

Diğer Geliştirmeler

Binance Cloud geliştirmesinden önceki günlerde de farklı geliştirmeler bulunuyor. 10 Şubat’ta Binance Coin(BNB) vadeli işlemleri kullanıma açılmış olacak. Kontratta 50x kaldıraç kullanılabilecek. Ek olarak Binance Rus Rublesi, Norveç Kronu ve Hırvat Kunası’nı fiat kapısına eklemiş durumda. Son dönemde Türk lirası için de fiat kapısı eklenmişti. Bu sayede Binance, yerel borsaların pasta payını da kapmaya çalışmakta. Sadece fiat girişi ve çıkışı için yerel borsaları tercih eden bir kısım kullanıcının, Binance’ın bu duyurusundan sonra nasıl hareket edeceğini kestirmek zor. Fiat kapısı açılan yeni ülkelerdeki yerel borsaların duruma nasıl bir karşılık vereceği merak konusu.

1 Yorum

1 Yorum

  1. CryptoXero

    09/02/2020 at 00:10

    Bnb için bulutlara ulaşmak için roketleri hazırlayalım

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi’den Türk Lirası Spoiler’ı Geldi

Huobi ile Türk Lirası işlemler çok yakın.

Yayın:

-

huobi

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş, az önce attığı tweet ile birlikte Türk Lirası Yatırma ve çekme işlemlerinin çok yakında aktive edileceğinin sinyallerini verdi. Gerçekleştirdikleri ilk Türk Lirası yatırma işleminin görüntülerini yayınlayan Göğüş, bir noktada bankalar ila anlaştıklarını göstermiş oldu.

Huobi’nin Türk Lirası ile işlemleri başlatacağı zaten uzun zamandır biliniyordu. Fakat bugün anlaşılıyor ki işlerin çoğu gitmiş, azı kalmış.

Bildiğiniz üzere Huobi’nin Türkiye’de resmi bir ofisi bulunmakta ve resmi mevzuat ve düzenlemeler ile tam uyum içerisinde çalışmakta. Hatta birkaç gün önce yapılan duyuru ile birlikte Huobi, Türkiye’deki düzenlemelere uyum gösterme kapsamında vadeli işlem platformunu, yanı Huobi DM’i Türkiye’deki kullanıcılarına kapatacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün başlatılan ve Huobi’nin yeni ürünü olan Perpetual Swap işlemleri de Türkiye kullanıcılarına açılmamıştı.

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş ile yaptığımız ropörtaja buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler