Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66115.46
0.30%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3560.31
3.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.97
0.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $605.6
1.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Gold Sachman Digital Asset İle Ortak Oldu!

Gold Sachman’ın tokenizeyle ilgili planları var!

Clock
Paylaş
Gold Sachman Digital Asset İle Ortak Oldu!

Büyük kripto para şirketi Circle’ın destekçisi olan çok uluslu Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs, blok zinciri teknoloji şirketi Digital Asset ile ortaklık kurarak hisseleri “tokenize” etme çalışmalarına devam etmek istiyor.

728×90 muhabbit - Gold Sachman Digital Asset İle Ortak Oldu!300x250 muhabbit - Gold Sachman Digital Asset İle Ortak Oldu!

Şirketin Çarşamba günü (03/11/2021) yaptığı açıklamaya göre, ortaklıkla beraber Goldman Sachs, Digital Asset’in yardımıyla DAML’ı kullanarak blok zinciri üzerinde anlaşmalar oluşturmasına ve yürütmesini sağladı.

DAML, geleceği tahmin etme üzerine uygulamalar oluşturmak için açık kaynaklı bir akıllı sözleşme dilidir. Akıllı sözleşmeler, birden fazla taraf arasında işlemlerin güvenli bir şekilde yürütmesini sağlar.

Digital Asset’in çekirdek teknolojilerinden biri olan Daml, Goldman Sachs’ın blok zinciri üzerinde birden fazla varlığı “tokenize” etmesine yardımcı olacak.

Goldman Sachs’ın küresel dijital varlıklardan sorumlu olan yetkilisi Mathew McDermott, Daml tabanlı çözümlerin çeşitli altyapıları birbirine bağlayarak finansal kurumlar ve müşteriler arasında iş akışlarını potansiyel olarak hızlandırabileceğini söyledi ve şunları ekledi:

Tokenize etme yeteneklerimizi geliştirmeye devam ederken, hem dijital olarak hem de tokenize edilmiş geleneksel varlıkları ortak bir blok zincirinde buluşturmak çeşitliliği artıracak ve piyasalar birbirine daha hızlı uyum sağlayacak.

Goldman Sachs daha önce Haziran 2019’da tokenize üzerine kapsamlı araştırmalar yaptığını iddia etti. CEO David Solomon, küresel ödeme sistemlerinin sabit paralar olarak bilinen fiat sabitli kripto para birimlerini başlatmak için harekete geçmişti. Yatırım bankası, Tether’den (USDT) sonra piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci “stablecoin“i olan USD Coin’in (USDC) ana geliştiricisi Circle’a yatırım yapmasıyla kripto para piyasasında biliniyor.

Mayıs 2021’de sınırlı bir Bitcoin (BTC) türev ticaretini başlattıktan sonra Goldman Sachs, kripto para yatırım ürünlerini keşfetmeye devam etti ve haziran ayında Ether (ETH) türevleri için planlarını açıkladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar