Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64713.93
1.84%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3103
1.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.62
5.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.8
1.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Goldman Sachs ve Barclays, Kripto Para Platformu Elwood’a Yatırım Yapıyor!

Wall Street devi Goldman Sachs’ın kripto para şirketlerine karşı pozitif bir yaklaşımı var.

Clock
Paylaş
Goldman Sachs ve Barclays, Kripto Para Platformu Elwood’a Yatırım Yapıyor!

Goldman Sachs’ın Global Dijital Varlık Başkanı, kurumlardan kripto paralara olan talebin arttığını söyledi.

Bankacılık devleri Goldman Sachs ve Barclays, milyarder İngiliz hedge fon yöneticisi Alan Howard tarafından kurulan kurumsal kripto para platformu Elwood Technologies’in 70 milyon dolarlık A Serisi finansman turuna katıldı.

728×90 muhabbit - Goldman Sachs ve Barclays, Kripto Para Platformu Elwood'a Yatırım Yapıyor!300x250 muhabbit - Goldman Sachs ve Barclays, Kripto Para Platformu Elwood'a Yatırım Yapıyor!

Tura katılan diğer şirketlere baktığımızda; kripto para dostu Alman bankası Commerzbank, kripto para yatırım yöneticisi Galaxy Digital ve Dawn Capital’i görmüş oluyoruz. Elwood, 500 milyon dolar değerlemeyle ilk finansman serisini tamamlamış oldu.

Kripto para piyasalarındaki son düşüşe rağmen Elwood, hedge fonları ve bankalar gibi geleneksel finans kurumlarının kripto para birimlerine yatırım yapmakla ilgilenmeye devam edeceklerini söyledi. Finansman turuna katılan şirketler, kripto para piyasasındaki düşüş yaşanmadan önce yatırımlarını yapmıştı.

Elwood Technologies CEO’su James Stickland, konu ile ilgili şunları söyledi:

“Yatırım aldığımız firmalar kısa süre içinde büyük getiriler elde etmeyi bekleyen firmalar değil. Zaten bu düşünce yapısı da profesyonel durmuyor. Müşteriler bizim altyapımıza yatırım yapıyor. Bence bu bir nevi güvence mesajı.”

Elwood Technologies, kripto para borsalarına ve likidite sağlayıcılarına bağlanan bir arayüze sahiptir. Kurumsal yatırımcılar için kripto para piyasası hakkında bilgileri ve işlemlerin altyapısı ile ilgili bir kripto para portföy yönetim sistemi sağlar.

Anlaşma hakkında yorum yapan Goldman Sachs’ın Global Dijital Varlıklar Başkanı Mathew McDermott, kripto para birimlerine yatırım yapmaya devam ettiğini söyledi ve şunları ekledi:

“Kripto para birimine yönelik kurumsal talep artıkça, müşteri talebini karşılamak için piyasa varlığımızı ve yeteneklerimizi aktif olarak genişletiyoruz.”

Goldman Sachs’tan gelen yatırım, bankanın kripto para varlıklarıyla daha fazla ilgilendiğini gösteriyor. Yatırım bankası, Mayıs ayı başlarında kripto para borsası Coinbase’e Bitcoin (BTC) destekli bir kredi sunan ilk banka oldu.

Wall Street devinin kripto para şirketlerine karşı pozitif bir yaklaşımı var. Goldman CEO’su David Solomon ve FTX CEO’su Sam Bankman-Fried bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantı, FTX’in gelecekteki finansman turlarını ve mevzuata uygunluk konusundaki teklifi de kapsıyordu.

Elwood Technologies’in çoğunluk hissesi A Serisi turundan önce ana yatırımcı olan Alan Howard’a ait olacak. Howard, Eylül 2021 tarihinde kripto para yatırım bölümü BH Digital’in fonu olan Brevan Howard’ın Kurucu Ortağıydı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar