Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67774
1.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3503.86
0.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.27
9.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.9
0.82%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Goldman Sachs ve Coinbase’den One River Digital’e Dev Yatırım!

Kripto para odaklı hedge fonu dev şirketlerden yatırım aldı.

Clock
Paylaş
Goldman Sachs ve Coinbase’den One River Digital’e Dev Yatırım!

Bitcoin ve Ethereum ticare imkanı sağlayan kripto para odaklı bir hedge fonu olan One River Digital, geçen yıl piyasaya sürüldükten sonraki ilk finansman turunu kapattı.

One River Digital başkanı Sebastian Bea, 22 Eylül tarihinde yaptığı açıklama ile, şirketin Goldman Sachs ve Coinbase Ventures dahil olmak üzere dev yatırımcılardan 41 milyon dolar topladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Goldman Sachs ve Coinbase'den One River Digital'e Dev Yatırım!300x250 muhabbit - Goldman Sachs ve Coinbase'den One River Digital'e Dev Yatırım!

One River Digital’in açıklamasında, diğer yatırımcılar arasında Amerikan çeşitlendirilmiş küresel sigorta şirketi Liberty Mutual Insurance ve alternatif bir yatırım yönetim şirketi olan Infinity Investment Partners yer aldığı belirtildi. One River Digital başkanına göre, elde edilen yeni sermaye, şirketin dijital ekosistemi desteklemek için yatırım fırsatlarını artırmasına yardımcı olacak.

“Bu fonları yatırımlar, dağıtım ve operasyonlar genelinde ölçeğimizi hızlandırmak için kullanacağız. Bu fonlar, kurumların finansın geleceğine erişmesine ve yatırım yapmasına yardımcı olmak olan amacımızı daha iyi aramamıza yardımcı olacak.”

Hatırlanacağı üzere One River Digital, 2020 yılında, girişimin ana şirketi One River Asset Management’ın kurucusu ve CEO’su Eric Peters tarafından kuruldu. 2020’nin sonlarında yaklaşık 600 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum biriktiren fon, kripto para birimi topluluğunda yaygın olarak biliniyor ve 2021’in başlarında büyük bir kripto para rallisinin ardından büyük kazançlar elde etti.

Şirketin ayrıca, ekim ayında One River Asset Management’ın %25 hissesini satın aldığı bildirilen Brevan Howard’ın kurucu ortağı olan milyarder hedge fon yöneticisi Alan Howard tarafından da desteklendiği biliniyor.

Şirketin CEO’su yaptığı açıklama ile yeni finansman turu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Brevan Howard’daki mevcut yatırımcılarımız ve Akademik ve Düzenleyici Danışma Kurulumuz ile birlikte bu ekibin deneyimi ve uzmanlığı, dijital varlıklarda lider kurumsal yatırım yöneticisi olma misyonumuzu sürdürürken One River’a büyük fayda sağlayacak.”

One River Digital Sektörde Önemli İşlere İmza Atıyor

One River Digital’in, 2021 yılının mart ayında akademik ve düzenleyici danışma konseyini kurarak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski başkanı Jay Clayton gibi önde gelen endüstri isimlerini bir araya getirdiği biliniyor. Yine bu yılın mayıs ayında One River Digital, karbonsuz bir Bitcoin borsasında işlem gören fon için başvuruda bulundu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar