Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56749.68
9.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3241.19
4.61%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.06
3.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393.4
-1.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Goldman Sachs: Yatırımcılar Kripto Paraların Geleceğine İnanıyor!

Goldman Sachs tarafından yapılan bir ankete göre, kripto para yatırımcıları piyasanın yükselişe devam edeceğine inanıyor.

Clock
Paylaş
Goldman Sachs: Yatırımcılar Kripto Paraların Geleceğine İnanıyor!

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs tarafından yapılan bir ankete göre, kripto para yatırımcıları piyasanın yükselişe devam edeceğine inanıyor.

New York merkezli dev bankanın, müşterileri ile yaptığı ankette, yatırımcıların kripto paralara karşı tutumları hakkında çeşitli bilgilere ulaşıldığı belirtildi. Buna göre ankete katılanların %60’ı önümüzdeki bir ila iki yıl içinde dijital varlık bakiyelerini artırmayı hedefliyor. Bunun yanında kripto paralar hakkında oldukça iyimser olanların ise %32’si kripto varlıklarını önemli ölçüde artırmayı düşünüyor.

Binance BannerBinance Banner

Banka müşterilerinin %51’i, bir önceki yıla göre %40 oranında daha fazla kripto para yatırımı yaptıklarını belirtirken, yaklaşık %55’lik bir kısım ise toplam varlıkların %5’ine kadarını kripto paralara ayırabileceklerini belirtiyor.

DeFi ve NFT Alanına Yatırımlar Devam Ediyor 

Goldman Sachs tarafından yapılan ankette kurumsal yatırımcıların, DeFi alanı, altcoinler ve NFT’lere olan eğiliminin de artışta olduğu ortaya konuluyor. Yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralara güçlü bir ilgi göstermeye devam ediyor. Bu grubun içinde BTC ve ETH yatırımı olanlar %22’lik bir oranı temsil ediyor.

Bunun yanında katılımcıların %15’inin altcoinlere, %14’ünün DeFi tokenlarına ve %9’unun ise NFT’lere ilgi gösterdiği belirtiliyor. Bu oranlar, daha önce benzer şekilde yapılan başka bir ankette %16 civarında bulunuyordu.

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

kripto paralar

Yeni yayımlanan bu haber, Wall Street firmasındaki dijital varlık ticaret biriminin kısa süre önce ilk tezgah üstü (OTC) kripto para işlemini yapmasından sonra gelmiş oldu. Daha önce banka, müşterilerini Galaxy Digital’in ETH fonuna bağladığı da biliniyor.

Kripto para alanına olan ilgisi ile bilinen banka bu alana yatırım yapmaya da devam ediyor. Hatta son olarak Goldman Sachs, kripto para bankası olarak bilinen Anchorage‘ın geçen yıl düzenlenen 350 milyon dolarlık finansman turuna da katılmıştı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar