Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64522.73
-3.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3401.53
-4.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.83
-11.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $578.7
-4.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Google, Bir XRP Ledger (XRPL) Node mu Çalıştırdı?

Farina, XRPL node’larını çalıştıran bilgisayarların bir listesini, üzerinde bulundukları XRPL sürümünü ve IP adreslerini detaylandıran bir ekran görüntüsü paylaştı.

Clock
Paylaş
Google, Bir XRP Ledger (XRPL) Node mu Çalıştırdı?

XRP topluluğundaki bazı kişiler, Google’ın bir XRP Ledger (XRPL) node’u çalıştırmaya başladığına dair spekülatif söylentiler öne sürdü. Bu söylentiler şu an her ne kadar iddia boyutunda olsa da, doğrulandığı takdirde XRP fiyatını etkileme gücüne sahip görünüyor.

728×90 muhabbit - Google, Bir XRP Ledger (XRPL) Node mu Çalıştırdı?300x250 muhabbit - Google, Bir XRP Ledger (XRPL) Node mu Çalıştırdı?

Bu iddiaları ilk olarak XRP Healthcare’de Sosyal Benimseme Başkanı olan Edward Farina ortaya attı. Farina, XRPL node’larını çalıştıran bilgisayarların bir listesini, üzerinde bulundukları XRPL sürümünü ve IP adreslerini detaylandıran bir ekran görüntüsü paylaştı. Listedeki sistemlerden biri, Google’ın IP adresiyle ilişkilendirildi ve Google LLC internet servis sağlayıcısı (ISP) olarak görünüyordu

Farina, bunu farkettiğinde hemen Google’ın XRPL node’larını çalıştırmak için Microsoft’a katıldığını iddia etti. Bu arada Microsoft, Azure BaaS (blockchain hizmeti) ürünü aracılığıyla zaten bir XRPL doğrulama node’ı çalıştırıyor. Ancak bu Google’ın XRPL node’larını çalıştırmak için Microsoft’a katıldığına dair söylentileri daha çok tetikledi.

XRP topluluğunun tanınan önemli isimleri de Farina’nın iddialarını gündeme taşıdı. Özellikle, Ripple ve Google arasındaki bir ortaklığın kripto para sektörü açısından çok önemli olduğu hakkındaki görüşlerini paylaştılar.

Ancak bilinmesi gerekir ki, Google ile ilişkili bir IP adresi mutlaka doğrudan katılım anlamına gelmiyor, bunun birçok açıklaması olabilir.

Öncelikle, kullanıcı Google’a ait bir barındırma hizmeti ya da bulut sağlayıcısı kullanmış olabilir. Birçok barındırma sağlayıcısı, kullanıcıların sanal makineler ve uygulamalar çalıştırabileceği hizmetler sunar. IP adresinin barındırma sağlayıcısıyla yani Google LLC ile ilişkilendirilmesi bu nedenle olabilir.

Ayrıca diğer bir olasılık, kullanıcının trafiğini Google sunucuları üzerinden yönlendiren bir proxy ya da VPN kullanmasıdır. Bu durum IP adresinin Google’a aitmiş gibi görünmesine neden olabilir.

Yine, kullanıcı XRPL node’unu Google’dan IP adresleri kiralayan bir veri merkezinden ya da Google’ın altyapısına bağlı bir tesisten çalıştırıyor da olabilir. Veri merkezleri genellikle barındırma sağlayıcılarıyla ilişkili IP adresi aralıklarına sahiptir.

Sonuç olarak, Google bir XRPL node’u çalıştırmış olsaydı, Microsoft bu gelişmeyi bir duyuru yaparak bunu gündeme getirirdi. Olasılıklar çok, ancak şu an hiçbir şey kesin olarak doğrulanamıyor.

Son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar