Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62635.97
1.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3032.39
0.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.32
-0.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.8
2.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Grammy Ödüllü Müzisyen John Legend, NFT Platformu Kuruyor!

OurSong platformu üzerinden sanatçılar eserlerini ‘token’a çevirip satabilecek ve alıcılara çeşitli ödüller sunabilecek.

Clock
Paylaş
Grammy Ödüllü Müzisyen John Legend, NFT Platformu Kuruyor!

Grammy ödüllü müzisyen John Legend, müzik ve sanat temalı bir NFT platformu kuruyor.

OurSong isimli platform, geniş halk kitlelerine hitap etmeyi hedefliyor ve bu kapsamda kullanıcıların kripto para cüzdanına sahip olma zorunluluğu bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

728×90 muhabbit - Grammy Ödüllü Müzisyen John Legend, NFT Platformu Kuruyor!300x250 muhabbit - Grammy Ödüllü Müzisyen John Legend, NFT Platformu Kuruyor!

OurSong platformu üzerinden sanatçılar eserlerini ‘token’a çevirip satabilecek ve alıcılara çeşitli ödüller sunabilecek. Ödüller arasında henüz piyasaya sürülmemiş eserlere erişim hakkı ve özel sohbet odalarında sanatçılarla iletişime geçme imkanı gibi ayrıcalıklı fırsatlar yer alıyor. Platformun tanıtıcı açıklaması, OurSong’un kolay kullanımlı arayüzünün altını çiziyor.

Artık herkes hikayelerini, müziklerini, fotoğraflarını ve her türlü sanatını Vibes adı verilen NFT oyun kartlarına dönüştürebilecek. Vibes, ayrıcalıklı güncellemelerin kilidini açmanıza ve özel sohbet topluluklarına erişim sağlamanıza olanak tanıyacak.

Legend’ın platformun İletişim Kurulu Başkanı olarak hareket etmesi ve böylece gelecek vadeden sanatçıları ve bu sanatçıların fanlarını OurSong’a çekmesi bekleniyor. Platforma dair düşüncelerini dile getiren Grammy ödüllü sanatçı platformun insanları bir araya getirmekte etkili olacağını umduğunu belirtti.

Gelecekte ne yapmak istediğimi düşündüğümde insanları bir araya getirecek projelere yöneldiğimi fark ediyorum.

KKBOX’ın kurucusu Chris Lin başta olmak üzere pek çok ünlü isim platformun kurucuları arasında yer alıyor. OurSong’un CEO’su olarak görev yapacak Chris Lin’e Twitch’in kurucu ortaklarından Kevin Lin ve Cherubic Ventures’un kurucusu Matt Cheng de takım arkadaşı olarak eşlik edecek.

Lin’in aktardığına göre platform, kullanıcılarının kripto para cüzdanına sahip olmasını zorunlu kılmayacak. Vibes’lar OurSongDollars (OSD) adı verilen para birimiyle alınabilecek. OSD’ler ise kredi kartı, banka kartı, banka havalesi ya da USD Coin ile satın alınabilecek. Ne Grammy sahibi müzisyen Legend ne de kurucu ortakları, platformun finansal yapısına dair henüz bir ayrıntı paylaşmadı.

john legend 901x600 - Grammy Ödüllü Müzisyen John Legend, NFT Platformu Kuruyor!
John Legend

Grammy ödüllü Legend’ın girişimci ruhu NFT sektöründe dikkat çekiyor

OurSong Legend’ın NFT sektörüne ilk girişi değil. Grammy sahibi sanatçı Mayıs 2021’de “OneOf” isimli bir NFT platformunun da ortaklarından olarak duyurulmuştu. Her ne kadar Legend sektöre giriş yapan ilk ünlü isim olmasa da, çoğu kişinin kendi NFT koleksiyonunu oluşturmakla yetindiği düşünülürse Grammy ödüllü müzisyenin kendi platformunu kurma girişimi dikkat çekiyor.

Legend’a benzer bir yol izleyerek kendi NFT platformunu kuran bir diğer ünlü isim Super Bowl şampiyonu Tom Brady. Brady Nisan 2021 tarihinde Autograph isimli, spor temalı bir NFT platformu kurdu.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar