Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63376.1
4.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3054.61
2.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.64
4.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $548.5
4.70%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Grayscale Bitcoin Trust’ın Performansı, Tesla’yı Geride Bıraktı!

Stratejist Mike McGlone, GBTC’nin bu yıl Tesla’yı büyük ölçüde geride bıraktığını açıkladı.

Clock
Paylaş
Grayscale Bitcoin Trust’ın Performansı, Tesla’yı Geride Bıraktı!

Bloomberg’in önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, yaptığı bir açıklamada, Bitcoin ETF‘lerinin artan onaylanma olasılığı sayesinde GBTC’nin bu yıl Tesla’yı büyük ölçüde geride bıraktığını açıkladı.

728×90 muhabbit - Grayscale Bitcoin Trust’ın Performansı, Tesla'yı Geride Bıraktı!300x250 muhabbit - Grayscale Bitcoin Trust’ın Performansı, Tesla'yı Geride Bıraktı!

Bilindiği üzere yakın zaman önce, önde gelen Bitcoin fon yöneticisi Grayscale, bireyler ve kurumsal yatırımcılar için beş yeni kripto para yatırım ürününü piyasaya sürdü. 

Mike McGlone sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, bu yılın başından itibaren Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’ın neredeyse %50 oranında Tesla’nın önünde olduğunu açıkladı. Stratejist GBTC’nin büyümesinin, ABD’de Bitcoin ETF’lerinin onaylanma ile ilgili artan şansına bağlıyor.

Mike, ABD’de Bitcoin ETF’e karşı artan ilginin Tesla hisselerine kıyasla GBTC’nin performansına katkıda bulunduğunu belirtiyor. Mike ayrıca, bu yılın başlarında Bitcoin’in Dow Jones endeksinden daha az riskli hale geldiğini de yine bir Twitter paylaşımı ile açıklamıştı.

Şimdi ise, amiral gemisi kripto para biriminin “risk dışı rezerv varlık” olma yolunda olduğunu belirterek Bitcoin’in sonunda küresel bir dijital rezerv varlık haline geleceğini dile getiriyor.

SEC, halihazırda ABD’de henüz herhangi bir Bitcoin ETF’sini onaylamamasına rağmen, yatırımcıların onay konusunda çok fazla beklenti içinde olduğu biliniyor. Bitcoin ETF için birçok şirketin başvurusu olumsuz sonuçlansa da SEC’e bu konuda başvuru yapılmaya devam ediyor. Hatta son olarak dev varlık yöneticisi Fidelity yakın zaman önce Bitcoin ETF’i için SEC’e başvuruda bulundu. Bunun yanında teklif gönderen ve değerlendirme aşamasında olan başka bir firmanın da küresel bir yatırım yöneticisi VanEck olduğu biliniyor. SEC’in VanEck’in başvurusu için 45 günlük onay değerlendirme süresi de başlamış durumda.

Ünlü bir ETF portföy şirketi olan Astoria Portfolio Advisors’un CEO’su John Davi’ye göre, Bitcoin ETF’i onayının gelmesi an meselesi. Davi, onaylandıktan sonra insanların Bitcoin ETF‘e kolayca yatırım yapacağını dile getiriyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar