Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67150
-0.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3456.44
-1.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.95
1.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593
-1.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Grayscale, SOL ve UNI’yi Digital Large Cap Fund’a Ekledi!

Grayscale Investments, Digital Large Cap Fonu’nu çeşitlendirmeye devam ediyor!

Clock
Paylaş
Grayscale, SOL ve UNI’yi Digital Large Cap Fund’a Ekledi!

Grayscale, bugün Twitter üzerinden bir duyuru gerçekleştirdi. Gerçekleştirdiği duyuruda Grayscale, Solana (SOL) ve Uniswap’i (UNI) Digital Large Cap Fonu’na eklediğini açıkladı.

728×90 muhabbit - Grayscale, SOL ve UNI'yi Digital Large Cap Fund'a Ekledi!300x250 muhabbit - Grayscale, SOL ve UNI'yi Digital Large Cap Fund'a Ekledi!
Grayscale twıtter

Greyscale Digital Large Cap Fonu (GDLC), Şubat 2018’de başlatıldı. Grayscale şu anda GLDC fonu altında 495 milyon dolarlık varlığa sahip görünüyor. Greyscale Digital Large Cap Fonu toplamda 8 “coin”i barındırıyor. Solana ($SOL), Uniswap ($UNI), Bitcoin ($BTC), Ethereum ($ETH), Bitcoin Cash ($BCH), Litecoin ($LTC), Cardano ($ADA) ve Chainlink ($LINK) bu fonda bulunan “coin”lerdir. Fonun yaklaşık %90’ını BTC ve ETH oluşturuyor. Kalan %10’luk kısım yukarıda bahsettiğimiz 6 “altcoin”den oluşuyor.

Grayscale’in hukuk direktörü Craig Salm, şunları söyledi:

Mevcut fon bileşenlerine orantılı olarak Solana ve Uniswap’ı GDLC fonuna ekleyeceğiz. Fon, BTC, Ethereum veya başka bir dijital varlık üzerinde orantılı şekilde dağıtıldığı için bütün kripto para piyasasından yararlanmak isteyen yatırımcılarımıza bu şekilde iyi bir seçenek sunduğumuzu düşünüyoruz.

Yeni alımlarla beraber GDLC fonunun %3’ünü Solana (SOL) ve %1’ini ise Uniswap (UNI) oluşturmuş olacak.

GrayScale DeFi Fonu

GrayScale DeFi Fonu 2021 yılı Temmuz’un 14’ünde başlatıldı. Grayscale şu anda DeFi fonu altında 10 milyon dolarlık varlığa sahip görünüyor. Greyscale DeFi Fonu toplamda 10″coin”i barındırıyor. Uniswap (UNI), Aave (AAVE), Compound (COMP), Curve (CRV), MakerDAO (MKR), SushiSwap (SUSHI), Synthetix (SNX), Yearn Finance (YFI), UMA Protocol (UMA), Bancor Network Token (BNT) bu fonda bulunan “coin”lerdir. Fonun yaklaşık %45’ini Uniswap ve %15’ini de Aave oluşturuyor.

Uniswap’ın hem DeFi hem de GDLC fonunda olmasıyla beraber UNI, Grayscale’in güvendiği “coin”lerden biri haline geldi. Solana’nın da son 2 ay içinde yaptığı fiyat hareketleriyle beraber kendi ekosistemini genişletmesi, Grayscale’in dikkatini çekmiş gibi görünüyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar