Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60020.1
2.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3186.26
1.05%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.8
-0.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.3
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Grayscale, Vadeli Ethereum ETF Başvurusu Yaptı

Clock
Paylaş
Grayscale, Vadeli Ethereum ETF Başvurusu Yaptı

Grayscale, Ethereum vadeli ETF’si için ikinci başvurusunu gerçekleştirdi. Ancak bu defa farklı bir yol izleyerek, Ethereum ETF’ini 1933 Menkul Kıymetler Yasası kapsamında sundu.

Daha önceki Ethereum vadeli işlem ETF başvurusu, 1940 Yatırım Şirketi Yasası temelinde sunulmuştu ve menkul kıymet tabanlı ETF’ler için genellikle kullanılan bir çerçeveye dayanıyordu. Ancak şimdi, Grayscale farklı bir yaklaşım benimseyerek, 1933 Menkul Kıymetler Yasası ile ilişkilendirilen emtia ve Bitcoin ETF’lerine daha uygun bir yol izlemeyi tercih etti.

728×90 muhabbit - Grayscale, Vadeli Ethereum ETF Başvurusu Yaptı300x250 muhabbit - Grayscale, Vadeli Ethereum ETF Başvurusu Yaptı

Bitcoin vadeli işlem ETF’leri, her iki düzenleyici yasa kapsamında da başarıyla onaylandı. Bu nedenle, Grayscale’in bu alternatif yaklaşımı, Ethereum vadeli işlem ETF’sinin onay şansını artırabilir.

SEC, Bitwise Ethereum Strategy ETF, Roundhill Ether Strategy ETF, VanEck’s Ethereum Strategy ETF, ProShares Short Ether Strategy ETF ve Grayscale Ethereum Futures ETF dahil olmak üzere altı başvuruyu şu anda gözden geçiriyor. Bu ETF’lerin yakın zamanda SEC onayı alabileceği tahmin ediliyor, ancak yoğun rekabet nedeniyle hangi şirketin öncelikli onay alacağı belirsizliğini koruyor.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar